TehotenstvoTehotenský vankúš

Tehotenský vankúš

Čím je termín vášho pôrodu bližšie, všimnete si, že vaše bruško sa stále viac a viac zväčšuje. Táto nová situácia so sebou prináša celú radu nových výziev, jedna z nich je naučiť sa spať pohodlne. Tehotenský vankúš na spanie vám poskytne ten správny komfort a vďaka nemu budete spať ako bábätko.

Tehotenský vankúš je skvelá investícia pre každú budúcu mamičku, ktorá spí na rovnakej posteli ako jej partner. Ak v noci nemôžete spať, vaše prehadzovanie a zmeny polôh nepochybne rušia aj vášho partnera. Verte mi, že vás partner bude milovať váš nový tehotenský vankúš viac ako vy.

V tejto situácií nie je rozumné šetriť a používať tehotenský vankúš po vašej kamarátke, či sestre. Každá tehotná žena má iné požiadavky, preto si vyberte ten správny tehotenský vankúš priamo pre vaše individuálne potreby. Po prečítaní tohto článku sa budete vedieť rozhodnúť, ktorý tehotenský vankúš je pre vás najlepší a zaručí vám pohodlie počas celej noci.

...

Rôzne typy tehotenských vankúšov

Existuje mnoho rôznych druhov tehotenských vankúšov, medzi ktorými si budete musieť vybrať. Máte k dispozícií rôzne veľkosti, štýly a tvary a vybrať si bude naozaj náročné. Poďme sa pozrieť na to, aké tehotenské vankúše máte k dispozícií a vysvetlíme, aké klady a zápory majú jednotlivé typy vankúšov.

Tehotenský klinový vankúš

Tento typ vankúša sa umiestni pod váš chrbát, alebo brucho a tým poskytne potrebnú podporu pre vaše bruško, najmä počas noci. Tento typ tehotenského vankúša patrí k jedným z najlacnejších. Mnohé budúce mamičky sa rozhodnú práve pre tento typ vankúša hlavne z praktického hľadiska. Po pôrode ich môžete jednoducho využiť ako vankúš pod hlavu a pozeranie televízie sa zrazu stane oveľa pohodlnejším. Nemusíte byť ani tehotná, aby ste mohli využívať tento praktický typ tehotenského vankúša.

Klinový vankúš môžete jednoducho používať v rôznych polohách:

 • pod bruškom- klinový vankúš poskytne dostatočnú podporu vášmu brušku, vďaka čomu nebudete namáhať váš chrbát a boky
 • za chrbtom- ak sa počas noci často prehadzujete a otáčate, klinový vankúš umiestnite za váš chrbát, vďaka čomu budete spať len na jednej strane
 • pod hlavou- ak umiestnite tehotenský klinový vankúš pod vankúš, ktorý ste používali aj pred tehotenstvom, vaša hlava bude vyššie, čo môže pomôcť pri rôznych tehotenských problémoch, ako napríklad pálenie záhy.

Tehotenský klinový vankúš je k dispozícií v dvoch variáciách:

 • Okrúhly klinový tehotenský vankúš- zaoblený vankúš vyzerá ako polmesiac
 • Trojuholníkový klinový tehotenský vankúš- trojuholníkový vankúš sa podobá na kúsok syra

Výhoda tehotenských klinových vankúšov spočíva v tom, že nezaberajú veľa miesta na posteli. Viete čo to pre vás znamená? Že s vami bude môcť pohodlne spať v posteli aj váš partner a to bez akýchkoľvek obmedzení. Klinové tehotenské vankúše sú najmenšie spomedzi všetkých druhov tehotenských vankúšov.

Kvôli menšej veľkosti tehotenských klinových vankúšov budete naďalej potrebovať aj váš bežný vankúš pod hlavu, aby ste mohli počas spánku pohodlne odpočívať. Výhodou týchto tehotenských vankúšov je aj to, že sú ideálnym spoločníkom pri cestovaní.

Jednou z nevýhod tehotenských klinových vankúšov je fakt, že každý výrobca poskytuje svoj vlastný dizajn vankúša. Sklon vankúša sa bude líšiť od značky. Výsledkom je, že mnohé kvalitné značky môžu mať v ponuke tehotenské vankúše, ktorých sklon vám nebude vyhovovať.

Ako spať s tehotenským klinovým vankúšom

Ako naznačuje názov, vankúš je zaklincovaný pod vami, vďaka čomu poskytne skvelú oporu pre vaše rastúce bruško.

Pozrite sa na hlavné výhody a nevýhody tehotenských klinových vankúšov:

Výhody:

 • Klinové tehotenské vankúše sú lacné
 • Nezaberajú veľa miesta

Nevýhody:

 • Poskytuje podporu len pre malú časť tela, pre vaše rastúce bruško
 • Budete naďalej potrebovať vankúš pod hlavu

Tehotenský vankúš v tvare valca

Tento typ tehotenského vankúša má veľmi špecifický tvar. Ako naznačuje už názov, tvar vankúša nápadne pripomína valec. Zatiaľ čo je tento tehotenský vankúš skvelý na leňošenie, poskytuje menej podpory pre chrbát, než iné druhy tehotenských vankúšov.

Vankúš v tvare valca nahradí miesto niekoľkých vankúšov, ktoré ste mohli používať na podopieranie bruška. Výhodou tehotenského vankúša v tvare valca je to, že počas noci zostáva na jednom mieste. Používanie viacerých vankúšov je nepraktické v tom, že ich pri otáčaní a zmenách polohy rozhádžete po celej posteli.

Tehotenské vankúše v tvare valca sú k dispozícií v dvoch rôznych prevedeniach:

 • Rovný tehotenský vankúš v tvare valca
 • Flexibilný tehotenský vankúš v tvare valca

Flexibilné tehotenské vankúše sa v ohýbajú a prispôsobia sa tvaru vášho tela. Kvalitnejšie tehotenské vankúše obsahujú mikrovlákna, zatiaľ čo menej kvalitné vankúše obsahujú štandardné guľôčky na báze polystyrénu. Mikrovlákna, na rozdiel od štandardných polystyrénových guličiek, poskytujú oveľa viac náplne, ktorá poskytuje oporu vášmu telu.

Rovné tehotenské vankúše nebudete môcť ľahko ohýbať, alebo skrútiť do požadovanej polohy.

Ako spať s tehotenským vankúšom v tvare valca

Na rozdiel od menších tehotenských vankúšov, tento typ vankúša je navrhnutý tak, aby poskytol dostatočnú podporu vášmu telu, po celej dĺžke. Jedným zo spôsobov ako spať s týmto druhom tehotenského vankúša je položiť si ruky a nohy okolo vankúša tak, ako keby ste ho objímali. Takto bude tehotenský vankúš oporou pre vaše rastúce bruško.

Pozrite sa na hlavné výhody a nevýhody tehotenských vankúšov v tvare valca:

Výhody:

 • Poskytuje podporu pre celé telo
 • Nepotrebujete žiadny vankúš pod hlavu

Nevýhody:

 • Zaberie viac miesta na posteli
 • Nie je ideálny, ak potrebujete venovať extra pozornosť vášmu chrbtu

Celotelový tehotenský, materský vankúš

Celotelový tehotenský vankúš poskytuje podporu celej hornej časti vášho tela, vďaka čomu vám poskytne stopercentné pohodlie a komfort. Tieto vankúše sú vo všeobecnosti dlhé asi 1,5 až 2 metre, čo je dosť na to, aby si väčšina žien mohla pohodlne ľahnúť dovnútra.

Nielen, že tehotenský vankúš poskytuje podporu pre vaše rastúce bruško, rovnako poskytuje podporu aj pre váš chrbát. Ak sa každý deň budíte s bolesťou a nevyspatá, extra podpora, ktorú poskytuje celotelový tehotenský vankúš je presne to, čo potrebujete.

Celotelové tehotenské a materské vankúše sú k dispozícií v dvoch rôznych prevedeniach:

 • Celotelový tehotenský a materský vankúš v tvare písmena C
 • Celotelový tehotenský a materský vankúš v tvare písmena U

Ako si môžete všimnúť, oba štýly celotelového tehotenského vankúša, sú pomenované podľa písmena, na ktoré sa podobajú. Napriek tomu, že sú oba vankúše celotelové, na oboch sa spí úplne odlišne.

Ako používať celotelový tehotenský vankúš v tvare písmena C

Celotelový tehotenský vankúš v tvare písmena C je určený na použitie v jazdeckej polohe. Vašimi nohami objímate stred písmena C, zatiaľ čo vrchol písmena C je určený na podopretie vašej hlavy. Váš chrbát zapadá do krivky C, čo pomáha zmierniť tlak na chrbticu.

Ako používať celotelový tehotenský vankúš v tvare U

Vzhľadom k tomu, že celotelový tehotenský vankúš v tvare U poskytuje podporu pre obe strany tela, prednú časť tela a chrbát, je vhodný najmä pre mamičky, ktoré radi spia na chrbte, ale kvôli väčšiemu bruchu je to pre nich značný problém. Rovnako ako celotelový tehotenský vankúš v tvare C, aj tvar U poskytuje podporu pre vašu hlavu, chrbát a nohy.

Pozrite sa na hlavné výhody a nevýhody tehotenských vankúšov v tvare písmen C a U:

Výhody:

 • Poskytuje najväčšie pohodlie zo všetkých tehotenských vankúšov
 • Nie je potrebný samostatný vankúš na hlavu

Nevýhody:

 • Tento typ tehotenského vankúša je veľký a objemný
 • Najdrahší zo všetkých typov tehotenských vankúšov

Na čo sa zamerať pri porovnávaní tehotenských vankúšov

Vedieť rozdiel medzi rôznymi typmi tehotenských vankúšov je len polovica výhry. Pozriete sa, čo všetko potrebujete vedieť, keď porovnávate rôzne druhy tehotenských vankúšov.

Je súčasťou tehotenského vankúša aj obliečka, ktorá sa dá vyprať?

Hádajte čo? S rastúcim bruškom zažijete vďaka tehotenským hormónom niekoľko bezsenných nocí, kedy vám z čela bude kvapkať pot. Ak sa domnievate, že na vine sú len tehotenské hormóny, ste na omyle. Výber nesprávneho tehotenského vankúša môže vaše potenie výrazne zhoršiť.

Kvôli svojmu veľkému objemu sa tehotenské vankúše nedajú prať v bežnej práčke. Obliečka, ktorá sa dá oddeliť od samotného vankúša, vám umožní jednoducho vyčistiť tehotenský vankúš minimálne zvonku. Kvalitné značky dokonca ponúkajú extra obliečku, takže si obliečky môžete pravidelne striedať.

Obliečky, ktoré sa na vankúš pripevnia pomocou kovového zapínanie, alebo gombíkov, sú nepraktické a často až obťažujúce. Pri výbere sa zamerajte na obliečky, ktoré majú zips, takže sa jednoducho odstránia z tehotenského vankúša.

Aká výplň sa používa v tehotenských vankúšoch?

Získajte prehľad o rôznych náplniach, ktoré výrobcovia používajú na naplnenie tehotenských vankúšov.

Polystyrénová výplň

Poznáte tie malé biele guľôčky, ktoré nájdete v detských hračkách? Sú to guľôčky z polystyrénu, ktoré sa bežne používajú aj v lacnejších tehotenských vankúšoch. Polystyrénová výplň sa skvele prispôsobí vášmu tvaru tela, vďaka čomu poskytuje dokonalý komfort. Nevýhodou je, že majú tendenciu jemne šušťať, keď sa premiestňuje v tehotenskom vankúši, čo vás môže počas noci budiť.

Polyesterové vlákno

Na rozdiel od polystyrénovej výplne, polyesterové vlákno je mäkké, no nevytvára žiadny hluk. Množstvo polyesterových vláken použitých v tehotenskom vankúši určuje pevnosť a tvar vankúša. Zatiaľ čo je polyesterové vlákno veľmi obľúbené, ako výplň do tehotenských vankúšov, nevýhodou je, že tento materiál nedýcha a rýchlo sa v ňom spotíte.

Mikroguľôčky

Mikroguľôčky, ktoré sa využívajú na plnenie tehotenských vankúšov, sú neuveriteľne jemné guľôčky, ktoré svojou veľkosťou pripomínajú piesok. Na rozdiel od piesku sú mikroguľôčky neuveriteľne ľahké, čo vám umožní bez problémov prenášať váš tehotenský vankúš. Guľôčky neprodukujú takmer žiadny hluk a vaše telo podporia lepšie ako štandardná polyesterová výplň.

Pamäťová pena

Tehotenské vankúše s pamäťovou penou presne kopírujú tvar vášho tela. Akonáhle sa postavíte, pamäťová pena automaticky získa svoj pôvodný tvar, aký mala na začiatku. Tehotenské vankúše, ktoré obsahujú pamäťovú penu sú veľmi pevné, čím poskytujú vášmu brušku dostatočnú oporu.

Prírodná organická náplň

Ak chcete, aby bolo vaše tehotenstvo čo najviac prirodzené, určite upriamte pohľad na tehotenský vankúš, ktorý využíva organickú náplň. Aké druhy prírodných organických náplní poznáme? Najčastejšie sú to výplne zo špaldy a vlny. Pamätajte však na to, že prírodná organická náplň tehotenského vankúša nemusí byť pre všetky budúce mamičky tou správnou voľbou.

Ako veľmi je tehotenský vankúš hlučný?

Táto otázka je podrobnejšie rozobratá pri opise rôznych materiálov tehotenských vankúšov, v sekcii vyššie. Niektoré náplne tehotenských vankúšov sú hlučnejšie, iné pri zmenách polohy, alebo pri otáčaní hlavy, takmer nepočuť. Váš tehotenský vankúš by mal poskytovať dokonalé pohodlie budúcej mamičke a rovnako aj nenarodenému dieťaťu. Čím tichší tehotenský vankúš si vyberiete, tým je riziko prebudenia počas noci nižšie.

Je váš tehotenský vankúš hypoalergénny?

Zmeny, ktorými počas tehotenstva prechádzate môžu spôsobiť, že budete citlivejšie reagovať na niektoré druhy umelých vláken a materiálov, aj keď ste s nimi predtým nemali žiadny problém. Pri zvýšenej citlivosti dbajte na to, aby bol váš tehotenský vankúš hypoalergénny. Ak ste mali dýchacie problémy, astmu, alebo alergiu už pred tehotenstvom, hypoalergénny tehotenský vankúš je rozhodne nutnosťou.

Aký veľký má byť váš tehotenský vankúš?

Skôr než sa rozhodnete, aký tehotenský vankúš si kúpite, je dôležité, aby ste zvážili aj jeho veľkosť. Pokiaľ máte menšiu posteľ a váš tehotenský vankúš je naopak príliš veľký, je takmer isté, že váš partner bude musieť spať na gauči. Čím väčšia je vaša posteľ, tým väčší tehotenský vankúš si budete môcť zaobstarať.

Veľkosť tehotenského vankúša závisí aj od individuálnych požiadaviek. Zatiaľ čo sa jedna budúca mamička cíti pohodlne s menším tehotenským vankúšom, iná môže preferovať väčšiu veľkosť. Stále majte na pamäti vaše preferencie, aby ste sa cítili komfortne.

Mäkké verzus pevné tehotenské vankúše

Veľa ľudí preferuje skôr mäkké vankúše, ktoré sú nesmierne pohodlné. Pri výbere tehotenského vankúša bude najlepšie, ak sa tejto preferencie vzdáte. Pevnejší tehotenský vankúš vášmu telu poskytne väčšiu podporu. Zatiaľ čo sa pevný tehotenský vankúš môže na prvý pohľad zdať ako zlá voľba, opak je pravdou. Na pevnejší materiál si rýchlo zvyknete a potom vám už nič nebude brániť sladko spať.

Bolí vás celé telo hneď po zobudení?

Keď sa zobudíte s bolesťou, dávajte pozor, z akej oblasti táto bolesť pochádza. Ak svojmu telu nedoprajete dostatočnú oporu, môže sa ľahko stať, že budete cítiť bolesť v týchto častiach vášho tela:

 • členky
 • kolená
 • žalúdok
 • krk
 • rameno

Teraz prichádza tá zložitá časť. Musíte zistiť, či táto bolesť súvisí so zlým spánkom, alebo to má na svedomí nejaký iný faktor, ako napríklad zlé držanie tela. Ak pociťujete bolesť v dolnej časti chrbta a kolien, môže byť riešenie skutočne jednoduché. Skúste si kúpiť pár pohodlných topánok, ktoré by mali túto bolesť odstrániť.

Ak zistíte, že bolesť skutočne spôsobuje zlý vankúš, budete musieť nájsť ten správny tehotenský vankúš, ktorý bude vyhovovať vášmu telu.

Najlepšie a najobľúbenejšie tehotenské, materské vankúše

V tejto časti dávame do pozornosti najlepšie a najobľúbenejšie tehotenské vankúše, zo všetkých typov vankúšov. Tieto vankúše sú považované za najlepšie na trhu, vo svojej kategórií.

Najlepší tehotenský vankúš v tvare písmena C

Jedným z najobľúbenejších tehotenských vankúšov v tejto kategórií je rozhodne vankúš Leachco Snoogle Total Body, ktorý je na trhu už viac ako 10 rokov a je nesmierne pohodlný.

Jedinečný tvar, ktorý sa podobá na písmeno C, vám umožní spať s týmto tehotenským vankúšom v rôznych pozíciách. Tento vankúš si pochvaľujú najmä nižšie ženy. Dostatočná dĺžka umožňuje úplné pohodlie a komfort aj s neustále rastúcim bruškom. Jedinou nevýhodou tohto tehotenského vankúša je, že sa lacnejšie verzie predávajú bez obliečky. Za verziu s obliečkou si teda budete musieť priplatiť.

Tehotenské vankúše s odnímateľnou obliečkou sú nesmierne praktické, keďže ju môžete dať jednoducho dole a vyprať ju. Tehotenský vankúš Leachco Snoogle Total Body sa vyrába v USA. Tento vankúš nesklame a rozhodne stojí za to, aby ste nad ním prinajmenšom uvažovali.

Najlepší tehotenský vankúš v tvare písmena U

Bez ohľadu na to, ako tento tehotenský vankúš otočíte, budete sa cítiť pohodlne a budete môcť spať v rovnakej polohe, vďaka zrkadlovým tvarom vankúša. Tento typ vankúša je skvelým spoločníkom v posteli a zaručene s ním nájdete tú správnu polohu pre vaše telo.

Rovnako ako vankúš Leachco Snoogle Total Body, aj tento vankúš značky Leachco je priam obrovských rozmerov, takže si dvakrát rozmyslite, či je tento vankúš vhodný práve pre vás. Napriek obrovskej veľkosti vám tento vankúš umožní uložiť sa do najzložitejších polôh, ktoré jednoducho nie sú možné pri menšom vankúši. Takisto ako vankúš Leachco Snoogle Total Body, aj tento vankúš je vyrábaný v USA.

Je obrovská škoda, že značka Leachco do tohto typu tehotenského vankúša nezapracovala zips. Ale aj napriek tejto malej nevýhode je tento tehotenský vankúš najlepšou voľbou, ak uvažujete o kúpe tehotenského vankúša v tvare písmena U.

Najlepší tehotenský klinový vankúš

Ľahký a všestranný tehotenský klinový vankúš patrí k najlacnejším zo všetkých tehotenských vankúšov. Aj napriek nízkej cene je tento typ tehotenského vankúša veľmi účinný a poskytne vám dostatočné pohodlie.

Vzhľadom k tomu, že hlavná myšlienka tehotenských vankúšov je podpora rastúceho bruška, tento typ vankúša je veľmi pevný. Pevnosť je v tomto prípade veľmi potrebná, pretože poskytne väčšiu podporu, na rozdiel od mäkkých tehotenských vankúšov.

Jadro tohto tehotenského vankúša je pena, ktorú obaľuje hrubý bavlnený kryt s nesmierne hladkým povrchom. Vďaka zipsu na vrchnom kryte, teda obliečke, sa veľmi ľahko odstráni z tehotenského vankúša a môžete ho vyprať. Hlavnou výhodou menších rozmerov klinových tehotenských vankúšov je, že čistenie obliečky je veľmi jednoduché, rovnako ako manipulácia s vankúšom.

Najlepšie tehotenské vankúše na rôzne použitie

Ďalej sa pozrime na to, ako môžu rôzne faktory ovplyvňovať voľbu pri výbere správneho tehotenského vankúša.

Dvojičky

Mnohé mamičky, ktoré čakali dvojičky, prípadne trojičky, odporúčajú tehotenský vankúš v tvare písmena U. Väčšia veľkosť tehotenského vankúša pomáha poskytnúť podporu tam, kde to najviac potrebujete. Mamičky sa zhodli na tom, že tehotenský vankúš v tvare písmena U bol tou správnou voľbou.

Ženy s plus size konfekčnou veľkosťou

Celý život nosíš väčšie veľkosti oblečenia, koho to zaujíma? Stále ste krásna žena a zaslúžite si pohodlný spánok aj počas tehotenstva. Mnohé tehotenské fóra a stránky informujú o tom, že tehotenský vankúš v tvare písmena C je najlepším riešením pre ženy s väčšou konfekčnou veľkosťou. Jeho asymetrický tvar vám poskytuje viac možností, ako umiestniť tehotenský vankúš okolo vášho tela. Pozrite sa na rôzne druhy tehotenských vankúšov v tvare písmena C a nájdite perfektný vankúš priamo pre vás.

Nízke ženy

Len preto, že ste nízka, neznamená to, že nemôžete mať v noci pohodlný spánok, aj počas tehotenstva. Vybrať si môžete z veľkého množstva tehotenských vankúšov. Nie je problém, ak budete mať veľký tehotenský vankúš, mnoho nižších žien však uprednostňuje vankúš, ktorý bude menší. Medzi populárne tehotenské vankúše v menšej veľkosti môžeme zaradiť vankúš Leachco Snoogle Mini Compact, alebo Petite Total Body.

Ženy, ktoré spia na boku

Ak ste zvyknutá spať v polohe na jednom boku určite viete, že počas tehotenstva je to najlepšia poloha. Obvykle sa počas tehotenstva odporúča spať na boku, vďaka čomu máte na výber z obrovského množstva tehotenských vankúšov, ktoré poskytujú najväčšie pohodlie práve pri spánku na boku.

Ženy, ktoré spia na chrbte

Bohužiaľ, tehotenstvo znamená, že po prvom trimestri tehotenstva budete musieť zabudnúť na spánok na chrbte. Ženy, ktoré sú zvyknuté spať na chrbte sa často cítia nepríjemne, keď musia spať na boku. Ak aj vy radi spíte na chrbte a snažíte sa naučiť spať na boku, počas noci budete mať stále tendenciu otočiť sa na chrbát.

Pre ženy, ktoré radi spia na chrbte je najviac vhodný tehotenský vankúš, ktorý vám bude tlačiť na chrbát. Pocit, že máte za chrbtom pevnú oporu vám pomôže pokojne spať, aj keď v skutočnosti budete spať na boku. Snoogle aj Back’s Belly sú pre vás ideálne, pokiaľ potrebujete za chrbtom cítiť pevnú oporu.

Najčastejšie otázky pri výbere tehotenského vankúša

V tejto časti si môžete prečítať odpovede na najčastejšie otázky o tehotenských vankúšoch. Ak máte akúkoľvek otázku, ohľadom tehotenských vankúšov, môžete nám ju napísať do komentárov, pod týmto článkom.

Čo je tehotenský vankúš?

Tehotenský vankúš je špeciálny vankúš, ktorý je určený predovšetkým na podporu tela počas tehotenstva. Tehotenské vankúše sú tiež bežne známe pod názvom materské vankúše.

Prečo nemôžem používať svoj obľúbený vankúš?

Váš obľúbený vankúš, ktorý ste používali pred tehotenstvom, vám poskytne určitú podporu, ale v žiadnom prípade nebudete spať tak pohodlne, ako by ste mohli s tehotenským vankúšom. Časom zistíte, že vankúš na bežné používanie úplne nevyhovuje vašim novým tvarom a neponúka ani dostatočnú oporu vášmu telu. Keďže sa v noci neustále prehadzujete a počas spánku vystriedate viaceré polohy, obyčajný vankúš sa bude neustále posúvať.

Skutočne potrebujem tehotenský vankúš?

Mohli by sme viesť rozsiahle diskusie o tom, či je tehotenský vankúš základnou výbavou tehotných žien, alebo to je zbytočnosť. Niektoré ženy na nich nedajú dopustiť, iné naopak celé tehotenstvo zvládli aj bez tehotenského vankúša.

Znaky, že pre vás bude tehotenský vankúš skutočným prínosom

 • Budíte sa ráno s bolesťou v panvovej oblasti, alebo dolnej časti chrbta, či s bolesťou bedra?
 • Medzi vaše obľúbené polohy pri spaní patrí spánok na chrbte, alebo na bruchu?
 • Trpíte zdravotnými ťažkosťami?

Ak kývate hlavou pri ktoromkoľvek bode, tehotenský vankúš môže mať na váš spánok počas tehotenstva mimoriadne pozitívny vplyv.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Budovanie zdravého súťaženia medzi súrodencami. Viete, ako na to?

Žiarlivosť a rivalita medzi súrodencami je bežný jav, s ktorým sa stretáva mnoho rodičov. Je prirodzené, že deti súťažia o pozornosť a lásku svojich...

Zistujete, na čo ma Vaše dieťa talent? 7 tipov, ako objaviť talent u dieťaťa

V každom dieťati sa ukrývajú jedinečné talenty a schopnosti, ktoré treba objaviť a rozvinúť. Ako rodičia je pre nás dôležité byť pozorní a podporovať...

Komunikácia a kompromisy medzi súrodencami

Súrodenecká rivalita je prirodzená súčasť života v rodine s viacerými deťmi. Hádky o hračky, pozornosť rodičov či miesto v aute sú bežným javom. Avšak,...

Aké sú prvé dni s babätkom po pôrode?

Prvé dni po pôrode sú pre matku aj bábätko obdobím veľkých zmien a adaptácie. Nová mamička sa zotavuje z pôrodu a zároveň sa učí...