MagazínKde ísť na decembrovú dovolenku?

Kde ísť na decembrovú dovolenku?

Hľadáte perfektnú destináciu pre dlhú alebo krátku decembrovú dovolenku? December je perfektný čas na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku a vzhľadom na absenciu výraznejších reštrikcií čo sa týka COVID opatrení túto zimu si budete môcť dovolenku užiť naplno. Nižšie vám poskytneme rady ale aj nápady, kde by ste sa mohli vybrať.

Prvý sneh je romantický, skúste hľadať destináciu vo vyšších polohách

Ak máte plány stráviť decembrovú dovolenku s manželkou či priateľkou, určite porozmýšľajte nad dovolenkou strávenou niekde, kde bude padať prvý decembrový sneh. Menovite ide o hory – mnohé rezorty poskytujú nielen možnosť užiť si lyžovačku no taktiež aj sauny a uzavreté či otvorené bazény. Aj vďaka Vianociam má december svoje unikátne čaro, preto nezabudnite si priniesť nejaké tie darčeky. Nie je však nič lepšie, než si užívať Vianoce v blízkosti tepla vyžarujúceho z ohniska ako aj vašej rodiny či blízkych, zatiaľ čo vonku počas chladného zimného večera pomaličky padajú veľké biele vločky. Dnes však zvykne byť December bez výrazných snehových zrážok a to najmä v nižších polohách, aj preto odporúčame nájsť si destináciu vo vyšších polohách, ak teda obľubujete zasnežené Vianoce.

Vianoce, sneh, vianočná hudba a vôňa všetkých možných vianočných jedál, pečených či varených, vo vás jednoznačne vyvolajú nostalgiu. Chystáte sa ísť do zahraničia? Zakúpte si letenky – eSky.sk a získajte okamžitý prístup ku všetkým informáciám o vašej rezervácii s možnosťou bezplatného zrušenia alebo dokúpenia doplnkových služieb či iných benefitov. K dispozícii máte aj rôzne balíky služieb a môžete si rovnako zarezervovať aj ubytovanie.

...

Vysoké Tatry

Slovenské a zimou čarokrásne. Vysoké Tatry toho ponúkajú mnoho, aj preto si mnohí európski turisti naše veľhory obľúbili natoľko, že sa tu opakovane vracajú, vrátane tých poľských, ktorí síce majú Tatry na juhu ich krajiny, no slovenská strana má svoje nezameniteľné čaro.

V blízkosti Vysokých Tatier sa nachádza Poprad, Starý Smokovec, Kežmarok ale aj Liptov a jeho mestá. Môžete si preto vychutnať okrem lyžovačky aj návštevy rôznych nákupných centierAquaCity v Poprade či vianočné trhy, ktoré jednotlivé mestá ponúkajú v čase Vianoc.

Alpy

Ak plánujete navštíviť hory a Vysoké Tatry sú pre vás už príliš stereotypné, čo tak navštíviť Alpy? Alpy sa pýšia vysokou nadmorskou výškou a vzhľadom na to, že sú pýchou najbohatších krajín sveta, poskytujú skutočne prémiové zážitky, budete si však musieť výrazne priplatiť. Výhodou Álp je v tom, že si ich môžete užiť v Rakúsku, Švajčiarsku, Taliansku ale aj Francúzsku či Nemecku, nakoľko je toto pohorie tak rozsiahle. Najvhodnejšie by bolo oprášiť si znalosť nemčiny, nakoľko ide o najpoužívanejší jazyk v Alpách, nemal by však byť problém dohovoriť sa aj po anglicky.

Bergen, Nórsko

Ak chcete ísť o čosi vyššie a zažiť škandinávsky December, mesto Bergen v Nórsku je skvelou destináciou. Krásna architektúra domčekov so zasneženými strechami, kryštálovo čistá voda a najmä najvyššia aktivita polárnej žiary v tak tradične naladenej krajine akou je Nórsko vám dodajú nezabudnuteľný zážitok škandinávskych Vianoc.

Nóri, rovnako ako ich švédski susedia, sú vysokovzdelaní a dokážu sa dohovoriť aj v iných jazykoch, najčastejšie však v angličtine.

Reykjavík, Island

Krása Škandinávie je obsiahnutá aj v tomto mladom ostrovnom štáte. Island je bohatý na geotermálne kúpele ako napr. Hrunalaug, Reykjadalur či Modrá Lagúna, no aj tu si môžete užiť krásu polárnej žiary. Island je moderným a malým štátom, preto neočakávajte tie najtradičnejšie zážitky, európska a najmä škandinávska kultúra je tu však jednoznačne stále prítomná.

Island sa rovnako pýši svojou zaujímavou kuchyňou, nenechajte si preto ujsť rôzne podujatia, ktoré sa budú odohrávať tento mesiac v jeho hlavnom meste Reykjavík.

Ľubľana, Slovinsko

Kedysi existovalo kultúrne kontinuum medzi slovanskými predkami Slovákov a Slovincov. Hoci sme dnes rozdelení, aj naďalej zdieľame našu lásku k horám, ktoré zdobia naše krásne krajiny. Tak ako Slovensko, aj Slovinsko má erb s horami, na ktorom sa nachádza Triglav. Slovinsko je ekonomicky najvyspelejšia juhoslovanská krajina a je to vidieť. Samotná krajina je veľmi malá, preto ak si chcete dať oddych od hôr, môžete navštíviť Ľubľanu, hlavné mesto Slovinska, ale aj iné krásne zákutia Slovinska – či už pláž, vďaka ktorej má krajina prístup k jadranskému moru, alebo jazero Bled, uprostred ktorého sa nachádza kostol s domčekmi. Tu to pravdaže nekončí.

Nevyhovovali vám naše tipy? Čo tak Dubaj? Dubaj lacné letenky si môžete zakúpiť na portáli eSky.sk kde si pohodlne zarezervujete vstupenky na atrakcie, ochránite sa voči finančným stratám v dôsledku možného zrušenia cesty, rovnako si môžete nájsť ubytovanie a jednoducho si ho zarezervovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

5 skvelých tipov, ako ochrániť vlhké priestory pred plesňou

Kúpeľne a pivnice sú miesta s ideálnymi podmienkami na rast všetkých druhov plesní. Pleseň v kúpeľni, ale aj na ostatných vlhkých miestach vášho domu,...

Chváľte a povzbudzujte súrodencov, keď sa k sebe správajú milo a ústretovo

Súrodenecké vzťahy sú jedným z najdôležitejších a najvplyvnejších vzťahov v živote dieťaťa. Pozitívne interakcie medzi súrodencami môžu výrazne prispieť k ich emocionálnemu a sociálnemu...

Tipy ako pomôcť deťom rozpoznávať a zvládať svoje emócie a rozvíjať ich emocionálnu inteligenciu

Emocionálna inteligencia (EQ) je súbor zručností, ktoré nám umožňujú vnímať, chápať a zvládať vlastné emócie a emócie druhých. Prečo je dôležité budovať EQ u detí? U...

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...