MagazínAko vybrať detské čižmy na zimu?

Ako vybrať detské čižmy na zimu?

Zima je za dverami a detské nôžky potrebujú zostať v teple a suchu. No vyznať sa v množstve značiek, typov, materiálov a strihov topánok nie je práve ľahké. Navyše, čižmy musia byť pohodlné a musia sa dieťaťu dobre a ľahko obúvať. Ako vybrať tie správne?

Materiál a konštrukcia je základ

Základom pri výbere detských čižiem je materiál. Ten by mal byť priedušný a chodidlá by sa v topánkach nemali potiť. Ideálne je poobzerať sa po prírodnej koži, ktorá je tiež vysoko odolná. Okrem kože sa najčastejšie používa tiež materiál typu Gore-Tex, ktorý zabraňuje prenikaniu vlhkosti do topánok a vďaka funkčnej membráne odvádzajú pot von.

Detské čižmy musia mať aj dobrú konštrukciu. To znamená, že by nemali byť príliš pevné, tvrdé a nepoddajné. Práve naopak, detské zimné topánky musia byť elastické a mäkké. Nezabúdajte ani na podrážku a vyberajte topánky, pri ktorých sa podrážka približne v 1/3 dĺžky zľahka ohýba a v oblasti klenby je pevnejšia. Zároveň by podrážka mala dobre izolovať chodidlo pred chladom a vlhkosťou. A nezaškodí, ak bude protišmyková, aby sa dieťa pádom na chodníku nezranilo.

...

Jednoduché zapínanie čižiem

Zimné detské topánky by mali mať jednoduché zapínanie, najlepšie na zips. Alebo môžu byť len nazúvacie, tu však treba myslieť na to, aby sa do nich dieťa „nešrufovalo“ pol hodiny. Vôbec najlepšie je vyberať topánky, ktoré kombinujú zips a šnurovanie. Šnúrkami totiž viete prispôsobiť topánky chodidlu a zipsom už potom len topánku jednoducho zapnete. Navyše je to skvelý variant aj pre deti, ktoré si samé ešte nedokážu dobre šnúrky zaviazať.

Nekupujte väčšie topánky

V prípade zimných topánok rozhodne nekupujte čižmy, ktoré sú väčšie. Detská noha síce rýchlo rastie, no myslenie, že im dlhšie vydržia sa nevypláca. Veľká topánka na detskej nohe „pláva“ a dieťaťu sa tak bude zle chodiť. a tiež sa rýchlejšie opotrebúva, keďže dieťa bude šuchtať nohami a rýchlejšie tak zoderie podrážku aj podšívku.

Čižmy skúšajte večer

Najlepšie je topánky skúšať poobede alebo v podvečer, keď sú chodidlá trochu opuchnuté. Vďaka tomu znížite riziko, že siahnete po príliš malých topánkach na minimum. Dbajte na to, aby sa čižmy deťom dobre obúvali, nechajte deti, nech si ich obujú a vyzujú samé. Pri skúšaní sa zamerajte na to, aby v prednej časti topánky bolo trochu miesta, zhruba pol centimetra. Päta by naopak mala sedieť presne. Určite by sa dieťa malo v topánkach poprechádzať, najlepšie po celej predajni, aby ste zistili, či ho niekde pri chôdzi netlačia, alebo sa nevyzúvajú.

Zdroj obrázkov: Unsplahs.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Ste na rodičovskej a nič nestíhate? Zapracujte na time managemente

Hovorí sa, že tými najlepšími manažérkami sú matky. Dokážu si rozvrhnúť čas tak, aby išlo všetko podľa plánu, nemajú problém delegovať úlohy a všetko...

Ako vybrať detské čižmy na zimu?

Zima je za dverami a detské nôžky potrebujú zostať v teple a suchu. No vyznať sa v množstve značiek, typov, materiálov a strihov topánok nie je práve ľahké. Navyše,...

Dajte stenám nový kabát. 6 kúskov, ktoré do vášho domova vnesú osobitosť

Každý domov je jedinečný. Ako odtlačky prstov. A každé bývanie, veľké alebo malé, vám dá priestor byť sami sebou. Stačí vyjadriť, čo máte radi....

Ako posilniť imunitu v kritickom období?

Príchod jesenného či zimného počasia býva kritický pre ľudí s oslabenou imunitou. V tomto období bývajú ešte náchylnejší na rôzne prechladnutia či respiračné ochorenia. Dá sa...