MagazínFarby do detskej izby patria. Ale netreba to s nimi preháňať

Farby do detskej izby patria. Ale netreba to s nimi preháňať

Zariaďovanie detskej izby je niečo, čo nevyhnutne patrí k rodičovstvu. A nezáleží na tom, či pripravujete detskú izbu ešte pred narodením vášho dieťaťa, alebo mu ju zariadite neskôr. Je tu však jedna chyba, ktorú často rodičia robia bez ohľadu na to, kedy detskú izbu zariaďujú.

Koberec môže byť farebný, ale nemusí zaberať celú plochu izby 

Nebojte sa, nie je to úplne katastrofálna chyba, ale ak chcete, aby detská izba vášho drobca bola naozaj dokonalá, vyvarujte sa jej. O čo teda ide? Veľakrát sa stane, že rodičia to pri zariaďovaní detskej izby doslova preženú s farbami. Samozrejme, do detskej izby farby patria, ale aj tu majú svoje medze. Príliš krikľavé a rôznofarebné steny, prípadne aj nábytok by vaše dieťa rozptyľovali. To však neznamená, že detská izba má byť farebne sterilná. Len to chce sofistikovanejší prístup.

Zoberte si napríklad detské koberce. Tie do detských izieb určite patria, keďže deti sa hrajú hlavne na zemi a koberec slúži ako tepelný izolant a zároveň vďaka tomu, že je mäkší ako podlaha, prispieva aj k bezpečnosti pri detskom vystrájaní. A ak bývate v byte a máte susedov pod vami, koberec čiastočne tlmí aj detský dupot a iné potenciálne rušivé zvuky.

...

Rozhodne však nebude vyzerať dobre príliš krikľavý koberec cez celú izbu. Skôr skúste použiť menší koberec, ktorý bude na ploche, na ktorej sa vaše dieťa bude hrať. Ostane tak priestor aj na ukázanie podlahy, čím sa vytvorí pekný kontrast.

Steny ozdobte peknými nálepkami

Spomínali sme aj krikľavé steny. Naozaj nie je dobré to s farbami prehnať už pri maľovaní stien v detskej izbe. Pre steny zvoľte radšej jemné neutrálne farby. Veď zabojovať s fádnosťou stien sa dá aj inak.

Skvelo v tomto prípade poslúžia detské nálepky na stenu. Vďaka takýmto nálepkám môžete spraviť z detskej izby rozprávkový svet. Farby na stene budú takýmto spôsobom vyzerať oveľa lepšie ako v prípadoch, keď sú steny v detskej izbe prehnane krikľavo vymaľované.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...