MagazínDajte stenám nový kabát. 6 kúskov, ktoré do vášho domova vnesú osobitosť

Dajte stenám nový kabát. 6 kúskov, ktoré do vášho domova vnesú osobitosť

Každý domov je jedinečný. Ako odtlačky prstov. A každé bývanie, veľké alebo malé, vám dá priestor byť sami sebou. Stačí vyjadriť, čo máte radi. A steny sú to najlepšie plátno. Inšpirujte sa tipmi, ako vyzdobiť steny a vtlačiť miestnosti vašu jedinečnú osobitosť.

Keď sa zamyslíte, čím vyzdobiť holé steny, väčšina ľudí siahne po zarámovaných plagátoch, fotografiách či obrazoch s bežnými motívmi, ako sú krajina, rastliny alebo mestá. A to je obrovská škoda. Keď ide totiž o váš domov, fantázii sa medze nekladú. Stavte na originalitu a nebojte sa vyšperkovať interiér tým, čo máte naozaj radi. Posvieťte si na holé steny svojho bytu a dajte zbohom fádnosti.

Nástenná zbierka spomienok

Aké spomienky vám vyvolajú úsmev na tvári bez ohľadu na to, aký náročný deň práve máte? Pripomínajte si tieto krásne chvíle častejšie a vyšperkujte si steny obľúbenými maličkosťami. Či už sú to suveníry z ciest, prvý analógový fotoaparát alebo šiška, ktorú ste si priviezli ako spomienku na turistiku s priateľmi. Ak máte takých drobností viac, kúpte si jednoduché nástenné police a premeňte ich v galériu vašich najmilších spomienok.

...

Písmenká to povedia za vás

Patríte medzi milovníkov designu? V jednoduchosti je krása a menej je viac. Môže to znieť ako klišé, ale pri výzdobe interiéru to platí dvojnásobne. Vašim stenám pristanú minimalistické typografické plagáty, ktoré sa medzi sebou dajú perfektne kombinovať a sú ukážkou vycibreného štýlu. Čierny rám potom dokonale podčiarkne pôvab typografického umenia.

Ukážte svoju zberateľskú vášeň

Patríte medzi večných  hľadačov pokladov a máte doma okázalú zbierku? Či už patríte medzi zberateľov nástenných hodín, vintage plechových ceduľ alebo retro reklám, nebojte sa ukázať svoju zbierku v plnej kráse. Venujte prázdnu stenu vašej vášni a vystavte si na nej maličkosti, ktoré pomôžu vášmu domovu vypovedať niečo o vás samotných.

Výhľad, ktorý vás neprestane baviť

Že nemáte doma pekný výhľad z okna? Potom si zarámujte plagát s malebnou krajinou. Či už sa najradšej túlate po pláži, lesom alebo dávate prednosť tropickej džungli, plagáty so záberom zo zeme sú to pravé orechové pre každú miestnosť. Ak máte voľného miesta na stene viac, nebojte sa zavesiť vedľa seba pokojne hneď tri fotografie z rovnakej série.

Nechajte steny zažiariť

Radi sa obklopujete motivačnými heslami a veríte v silu slov? Podľahnite pôvabu neónových dekorácií, vďaka ktorým môžete mať svoje obľúbené citáty neustále na očiach. Žiarivé neóny vedia dodať interiéru šmrnc a vniesť doňho hravosť.

Oživte holé steny športom

Pokiaľ patríte medzi zapálených športovcov, dajte zbohom fádnym obrazom a ozdobte steny tým, čo máte skutočne radi. Oslávte svoju lásku k športu zavesením obľúbeného športového náčinia na stenu, či už sú to tenisové rakety, hokejky alebo bicykel. Športové vybavenie dodá každému priestoru hravý nádych a podčiarkne uvoľnenú atmosféru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...