MagazínDajte stenám nový kabát. 6 kúskov, ktoré do vášho domova vnesú osobitosť

Dajte stenám nový kabát. 6 kúskov, ktoré do vášho domova vnesú osobitosť

Každý domov je jedinečný. Ako odtlačky prstov. A každé bývanie, veľké alebo malé, vám dá priestor byť sami sebou. Stačí vyjadriť, čo máte radi. A steny sú to najlepšie plátno. Inšpirujte sa tipmi, ako vyzdobiť steny a vtlačiť miestnosti vašu jedinečnú osobitosť.

Keď sa zamyslíte, čím vyzdobiť holé steny, väčšina ľudí siahne po zarámovaných plagátoch, fotografiách či obrazoch s bežnými motívmi, ako sú krajina, rastliny alebo mestá. A to je obrovská škoda. Keď ide totiž o váš domov, fantázii sa medze nekladú. Stavte na originalitu a nebojte sa vyšperkovať interiér tým, čo máte naozaj radi. Posvieťte si na holé steny svojho bytu a dajte zbohom fádnosti.

Nástenná zbierka spomienok

Aké spomienky vám vyvolajú úsmev na tvári bez ohľadu na to, aký náročný deň práve máte? Pripomínajte si tieto krásne chvíle častejšie a vyšperkujte si steny obľúbenými maličkosťami. Či už sú to suveníry z ciest, prvý analógový fotoaparát alebo šiška, ktorú ste si priviezli ako spomienku na turistiku s priateľmi. Ak máte takých drobností viac, kúpte si jednoduché nástenné police a premeňte ich v galériu vašich najmilších spomienok.

...

Písmenká to povedia za vás

Patríte medzi milovníkov designu? V jednoduchosti je krása a menej je viac. Môže to znieť ako klišé, ale pri výzdobe interiéru to platí dvojnásobne. Vašim stenám pristanú minimalistické typografické plagáty, ktoré sa medzi sebou dajú perfektne kombinovať a sú ukážkou vycibreného štýlu. Čierny rám potom dokonale podčiarkne pôvab typografického umenia.

Ukážte svoju zberateľskú vášeň

Patríte medzi večných  hľadačov pokladov a máte doma okázalú zbierku? Či už patríte medzi zberateľov nástenných hodín, vintage plechových ceduľ alebo retro reklám, nebojte sa ukázať svoju zbierku v plnej kráse. Venujte prázdnu stenu vašej vášni a vystavte si na nej maličkosti, ktoré pomôžu vášmu domovu vypovedať niečo o vás samotných.

Výhľad, ktorý vás neprestane baviť

Že nemáte doma pekný výhľad z okna? Potom si zarámujte plagát s malebnou krajinou. Či už sa najradšej túlate po pláži, lesom alebo dávate prednosť tropickej džungli, plagáty so záberom zo zeme sú to pravé orechové pre každú miestnosť. Ak máte voľného miesta na stene viac, nebojte sa zavesiť vedľa seba pokojne hneď tri fotografie z rovnakej série.

Nechajte steny zažiariť

Radi sa obklopujete motivačnými heslami a veríte v silu slov? Podľahnite pôvabu neónových dekorácií, vďaka ktorým môžete mať svoje obľúbené citáty neustále na očiach. Žiarivé neóny vedia dodať interiéru šmrnc a vniesť doňho hravosť.

Oživte holé steny športom

Pokiaľ patríte medzi zapálených športovcov, dajte zbohom fádnym obrazom a ozdobte steny tým, čo máte skutočne radi. Oslávte svoju lásku k športu zavesením obľúbeného športového náčinia na stenu, či už sú to tenisové rakety, hokejky alebo bicykel. Športové vybavenie dodá každému priestoru hravý nádych a podčiarkne uvoľnenú atmosféru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Prekvapte rodinu – Rovnaké tričká pre celú rodinu

Aj vy ste už premýšľali nad tým, ako by ste mohli potešiť svoju rodinu? Nezáleží na tom, či z pozície rodiča alebo dieťaťa, či...

Ako si užiť dovolenku s rodinou?

Cestovanie je vzrušujúce dobrodružstvo, ale cestovanie s deťmi môže priniesť svoje výzvy. Avšak so správnymi tipmi a radami môže byť dovolenka s rodinou zážitkom,...

Probiotika pre deti – prečo ich užívať?

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie. Sú prirodzene prítomné v črevách, ale môžu sa dodať aj prostredníctvom potravín alebo doplnkov...

Ako podporiť deti v digitálnej dobe, aby boli šťastnejšie?

Digitálna éra prináša so sebou nové výzvy pre rodičov, keď ide o výchovu šťastných a zdravo vyvíjajúcich sa detí. S nárastom používania digitálnych technológií...