MagazínAko vybrať dobré a kvalitné detské obliečky

Ako vybrať dobré a kvalitné detské obliečky

Hoci sa niekedy potešíme veľkému výberu produktov na trhu, inokedy sa nám môže zdať, že máme k dispozícií až priveľa možností. Dospeje to k tomu, že si nedokážeme vybrať. Platí to najmä pri deťoch. Rodičia chcú pre svoje deti len to najlepšie a niekedy sa nevedia rozhodnúť, čo vlastne najlepšie je. Ako si v tomto prípade poradiť?

Práve ste kúpili pre svoje dieťa klasickú veľkú perinu a vankúš. Odrazu prichádza dilema – ktoré obliečky sú pre deti vhodné? Záleží vôbec na vybratom materiáli?

Pred samotným výberom vhodných obliečok si skúste odpovedať na tieto otázky:

...

Ide o ľahký materiál?

Čím ľahší materiál, tým lepšie. Možno ani tak nejde o materiál, ako o samotnú látku, z ktorej sú obliečky vytvorené. Ľahké obliečky sú také, ktoré zahrejú, no v prípade veľkého tepla, dokážu chladiť. Môžeme hovoriť napríklad o bavlnených obliečkach, ktoré túto funkciu majú.

Ak máte ťažké, napríklad vlnené, obliečky, môže sa stať, že sa dieťa rýchlo počas spánku spotí.

Sú obliečky kvalitné?

Nie vždy je rozhodujúca cena. Aj lacnejšie obliečky môžu byť kvalitné. Detská pokožka je citlivejšia než pokožka dospelých. Preto by ste pri výbere obliečok mali dbať aj na tento faktor. Kvalitné obliečky sú väčšinou príjemné na dotyk a za žiadnych okolností nepichajú a nezapáchajú. Pri výbere teda skutočne dbajte na kvalitu a uprednostnite ju pred pekným rozprávkovým motívom.

Ak si dieťa ľahne večer do postele, ráno by sa malo zobudiť dobre vyspaté a malo by sa tešiť, až si pod perinu opäť ľahne.

Viete obliečky rýchlo vyčistiť?

Deti v posteli robia aj iné aktivity, napríklad v nich jedia, kreslia či skáču. Obliečky sa tak vedia rýchlo zašpiniť. Vyberte si také obliečky, ktoré viete hodiť do práčky a do pár hodín budú čisté. Ak by ste si vybrali obliečky, ktoré nie sú tak ľahko prateľné, museli by ste ich odniesť do čistiarne, na čo mamičky nemusia mať práve čas.

Keď si zodpoviete na tieto otázky zistíte, že výber detských obliečok nie je vôbec zložitý, podobne ako keď vyberáte detský koberec, okrúhle zrkadlo či nástennú dekoráciu. Tieto otázky si môžete klásť aj pri nákupe iných vecí do domácnosti, napríklad pri kúpe spomenutého zrkadla či doplnkových dekorácií do detskej izby.

Keď budete mať vybraté kvalitné obliečky, zvážiť môžete aj ďalšie kritéria:

Páčia sa obliečky aj vašej ratolesti? Dieťa rýchlejšie zaspí v obliečkach, ktoré sa mu páčia, pretože zobrazujú jeho obľúbenú rozprávku.

Sú detské obliečky sezónne alebo ich môžete využívať celý rok? Celoročnými obliečkami ušetríte peniaze.

Hodia sa obliečky k zvyšku detskej izby? Niektoré mamičky si potrpia na tom, aby detská izba vyzerala dobre a zladene.

Sú obliečky pre dievčatá či pre chlapcov? Napríklad obliečky so zvieratami môžete dať vašej dcérke aj synovi.

Na výbere kvalitných detských obliečok záleží! Preto si nájdite čas a vyberte spoločne tie najlepšie.

Zdroj obrázka: Tatyana Soares / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...