Magazín3 tipy na to, ako si zariadiť spálňu s bábätkom

3 tipy na to, ako si zariadiť spálňu s bábätkom

Privítali ste v svojej rodine prírastok? Ak áno, určite teraz riešite aj s vašou polovičkou, ako doma všetko zariadiť tak, aby to bábätku vyhovovalo. Malé bábätká väčšinu dňa prespia, preto by ste v prvom rade mali premýšľať nad tým, kde bude vaše dieťatko spať. Väčšina rodičov sa uchýli k rozhodnutie, že ich malý rodinný prírastok bude spať s nimi v spálni.

Ak budete niekoľko mesiacov, či prvý rok bývať s dieťatkom v jednej izbe, je dôležité, aby ste si premysleli, či je vaša spálňa vhodne pripravená. Na čo by ste mali myslieť?

Rozmiestnenie nábytku je dôležité a kľúčové

Ak jednu izbu obývate traja, nie je v nej veľa miesta na zbytočný nábytok. Hlavným prvkom je určite veľká posteľ, kde sa všetci traja zmestíte. Manželské postele sú častokrát vyrábané tak, aby v nich bolo dosť miesta aj pre malé bábätko. O to sa nemusíte báť.

...

V spálni by ste tiež mali mať k dispozícií kreslo, ktoré môžete využiť napríklad na kojenie. Zbytočne veľa nábytku vám bude brániť v rýchlej chôdzi po izbe a v hľadaní potrebných vecí.

Kútik pre bábätko

Ak nemáte k dispozícií celú izbu, spravte vo svojej spálni kútik pre bábätko. Budete potrebovať prebaľovací pult, skrinku, do ktorej dáte detské oblečenie a plienky. Má vaša spálňa dostatok miesta? K vašej posteli môžete pridať aj detskú posteľ. Detské postele zoženiete aj so zábranami po obvode, aby dieťatko nevypadlo.

Vedľa prebaľovacieho pultu môžete mať postavený kôš, do ktorého rýchlo vyhodíte použité plienky.

Nočné svetlo

Aj malé deti sa častokrát boja tmy. Preto je výhodné, ak do spálne aplikujete napríklad nočné svetielka. Svietidlá vyberajte tak, aby svetlo nebolo príliš umelé a silné, ale uprednostnite skôr tlmené svetlo. Môže ísť o jednu lampu či niekoľko malých svetielok. Tie vám aj v noci pomôžu uvidieť, či je všetko s bábätkom v poriadku a či spí. Ak náhodou v noci niečo započujete, budete okamžite vidieť, o čo ide.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...