StarostlivosťTipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať ich výskyt.

Čo sú strie a prečo vznikajú?

Strie sú tenké, vertikálne alebo horizontálne čiary na pokožke, ktoré sa často objavujú na bruchu, bokoch, stehnách a prsiach počas tehotenstva. Vznikajú v dôsledku rýchleho rozťahovania kože, čo vedie k poškodeniu elastických vlákien v jej vrstvách. Toto rýchle rozťahovanie kože je bežné počas tehotenstva, keď sa vaše telo prispôsobuje rastu plodu.

...

Tipy na predchádzanie strií počas tehotenstva

Dostatočná hydratácia – Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako predchádzať vzniku strií, je udržiavať pokožku dobre hydratovanú. Používajte kvalitný hydratačný krém alebo olej a pravidelne ho aplikujte na miesta náchylné na vznik strií, ako je brucho, boky a stehná.

Zdravá strava – Strava hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky. Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny C a E, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a udržiavajú pokožku pružnú.

Pravidelné cvičenieCvičenie pomáha udržiavať váhu a pružnosť pokožky. Zamerajte sa na cviky, ktoré posilňujú svaly brucha, bokov a stehien.

Masáže – Masáže môžu zvýšiť prietok krvi do pokožky a pomôcť udržiavať ju elastickou. Využite príležitosť na tehotenské masáže od špecialistu.

Noste pohodlné oblečenie – Noste oblečenie, ktoré nie je príliš obmedzujúce a dáva vašej pokožke priestor na dýchanie.

Vyhnite sa nadmernému prírastku hmotnosti – Kontrolujte svoj prírastok hmotnosti počas tehotenstva, aby ste minimalizovali rýchle rozťahovanie kože.

Ošetrenie strií počas tehotenstva

Ak sa strie napriek vašim úsiliam objavia, nezúfajte. Existujú rôzne spôsoby, ako ich môžete liečiť a minimalizovať ich viditeľnosť.

  • Krém na strie – Na trhu existuje veľa krémov, ktoré sú určené na liečbu strií. Tieto krémy obsahujú zložky, ktoré pomáhajú obnoviť poškodenú pokožku a zjemniť strie.
  • Mikrodermabrázia – Tento postup zlepšuje textúru pokožky odstraňovaním odumretých buniek a podporuje tvorbu nových.
  • Lasery – Laserová terapia môže pomôcť zmenšiť viditeľnosť strií tým, že stimuluje tvorbu kolagénu.

Strie počas tehotenstva sú bežným javom, ale s pravými opatreniami a starostlivosťou ich môžete minimalizovať. Dôležité je pamätať na dostatočnú hydratáciu, zdravú stravu, cvičenie a starostlivosť o svoju pokožku. Ak sa strie objavia, nevzdávajte sa, pretože existujú rôzne ošetrenia, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť vzhľad vašej pokožky.

Predchádzajúci článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...

Čo spôsobuje ochorenie štítnej žľazy a ako sa prejavuje?

Štítna žľaza je malý orgán nachádzajúci sa v krku, ktorý zohráva dôležitú úlohu v regulácii množstva hormónov v tele. Tento orgán je však náchylný...