StarostlivosťTipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať ich výskyt.

Čo sú strie a prečo vznikajú?

Strie sú tenké, vertikálne alebo horizontálne čiary na pokožke, ktoré sa často objavujú na bruchu, bokoch, stehnách a prsiach počas tehotenstva. Vznikajú v dôsledku rýchleho rozťahovania kože, čo vedie k poškodeniu elastických vlákien v jej vrstvách. Toto rýchle rozťahovanie kože je bežné počas tehotenstva, keď sa vaše telo prispôsobuje rastu plodu.

...

Tipy na predchádzanie strií počas tehotenstva

Dostatočná hydratácia – Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako predchádzať vzniku strií, je udržiavať pokožku dobre hydratovanú. Používajte kvalitný hydratačný krém alebo olej a pravidelne ho aplikujte na miesta náchylné na vznik strií, ako je brucho, boky a stehná.

Zdravá strava – Strava hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky. Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny C a E, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a udržiavajú pokožku pružnú.

Pravidelné cvičenieCvičenie pomáha udržiavať váhu a pružnosť pokožky. Zamerajte sa na cviky, ktoré posilňujú svaly brucha, bokov a stehien.

Masáže – Masáže môžu zvýšiť prietok krvi do pokožky a pomôcť udržiavať ju elastickou. Využite príležitosť na tehotenské masáže od špecialistu.

Noste pohodlné oblečenie – Noste oblečenie, ktoré nie je príliš obmedzujúce a dáva vašej pokožke priestor na dýchanie.

Vyhnite sa nadmernému prírastku hmotnosti – Kontrolujte svoj prírastok hmotnosti počas tehotenstva, aby ste minimalizovali rýchle rozťahovanie kože.

Ošetrenie strií počas tehotenstva

Ak sa strie napriek vašim úsiliam objavia, nezúfajte. Existujú rôzne spôsoby, ako ich môžete liečiť a minimalizovať ich viditeľnosť.

  • Krém na strie – Na trhu existuje veľa krémov, ktoré sú určené na liečbu strií. Tieto krémy obsahujú zložky, ktoré pomáhajú obnoviť poškodenú pokožku a zjemniť strie.
  • Mikrodermabrázia – Tento postup zlepšuje textúru pokožky odstraňovaním odumretých buniek a podporuje tvorbu nových.
  • Lasery – Laserová terapia môže pomôcť zmenšiť viditeľnosť strií tým, že stimuluje tvorbu kolagénu.

Strie počas tehotenstva sú bežným javom, ale s pravými opatreniami a starostlivosťou ich môžete minimalizovať. Dôležité je pamätať na dostatočnú hydratáciu, zdravú stravu, cvičenie a starostlivosť o svoju pokožku. Ak sa strie objavia, nevzdávajte sa, pretože existujú rôzne ošetrenia, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť vzhľad vašej pokožky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Tipy ako pomôcť deťom rozpoznávať a zvládať svoje emócie a rozvíjať ich emocionálnu inteligenciu

Emocionálna inteligencia (EQ) je súbor zručností, ktoré nám umožňujú vnímať, chápať a zvládať vlastné emócie a emócie druhých. Prečo je dôležité budovať EQ u detí? U...

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...

Buduje dobré vzťahy medzi súrodencami vďaka veselej atmosfére. Ako na to?

Smiech je liek a rodina s humorom je šťastná rodina. To je motto, ktoré by si mala zapamätať každá domácnosť s deťmi. Humor a...

Pestovanie exotického ovocia v domácich podmienkach a ich využitie v kuchyne

Pestovanie exotického ovocia v našich podmienkach sa stáva čoraz viac obľúbenejšou aktivitou nielen pre mnohých pestovateľov, ale aj pre kulinárov, ktorí milujú netradičnúj kuchyňu....