Zdravie5 tipov na zdravé desiaty pre deti do školy

5 tipov na zdravé desiaty pre deti do školy

Vybaviť dieťa každý deň do školy zdravou desiatou je veľmi dôležité. Popri tom, že jednoducho u vášho potomka musíte po celý deň uspokojiť potrebu sa najesť, je strava dôležitá aj na to, aby dieťa dokázalo dávať počas výučby pozor a v škole bolo maximálne efektívne. Čo zdravého pripraviť?

Ovocie a zelenina – ideálna na doplnenie energie

Minimálne jeden kus ovocia či zeleniny by dieťa malo so sebou do školy dostať každý deň. Vďaka ovociu či zelenine sa dieťa osvieži a zvýši svoj príjem vitamínov a minerálov. Ideálne je, ak budete rôzne druhy ovocia a zeleniny pravidelne striedať.

Lenže vieme, aké deti sú – niekedy pochúťku nezjedia a zabudnú ju niekoľko dní v batohu. Potom sa zdesíte, keď skazené ovocie v batohu nájdete. Ruku na srdce, aj každému dospelákovi sa to v detstve aspoň raz stalo.

...

Preto môžete staviť na alternatívy, ako sú sušené banány, hrozienka a ďalšie varianty, ktoré podliehajú skaze oveľa pomalšie. Vďaka koncentrovanejšej chuti sušeného ovocia si na ňom pritom potomok pochutí o to viac.

Hrsť orechov

Dospelí aj deti by mali denne zjesť približne hrsť rôznych druhov orechov. Prečo teda orechy nezabaliť ratolesti do školy? Počas prestávky si na nich môže pochutnať alebo sa dokonca podeliť s kamarátmi. Každé dieťa chutné orechy na desiatu ocení, navyše urobíte veľa pre ich zdravý rozvoj. Orechy budú mať blahodarný účinok na celý organizmus.

Sendvič plný kvalitných potravín

Zabudnite na rožok s maslom. Jeho príprava je síce jednoduchá, ale živín z neho dieťa veľmi nezíska. Radšej potomkovi, aspoň občas, pripravte celozrnnú bagetu naplnenú kvalitnou šunkou, syrom a zeleninou. Pôjde o chutnú desiatu, v ktorej je pritom oproti známym klasikám, ako je rožok s maslom, oveľa viac živín.

Jogurt s ovocím

Keď si potrebujete situáciu trochu uľahčiť, môžete dieťaťu jednoducho pribaliť ovocný jogurt. Len nezabudnite dieťaťu odkázať, aby jogurt skonzumovalo ideálne počas dopoludnia, aby ste mali istotu, že nepodľahne skaze. Inak je ale jogurt kvalitný a pritom chutnú desiatu, ktorú aj potomok nepochybne prijme s povďakom.

Čo napríklad kuskus v krabičke?

Čas od času môžete dieťaťu pripraviť na desiatu aj jedlá, ktoré je nutné jesť príborom. Napríklad kuskus s pečenou zeleninou pripravíte jednoducho, pritom je to skvelé jedlo, ktorým sa dieťa nasýti a získa z neho veľa živín. Kuskus jednoducho zalejete vriacou vodou a v rúre (alebo na panvici) potom môžete opiecť napríklad papriku, mrkvu či cuketu.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Tipy ako pomôcť deťom rozpoznávať a zvládať svoje emócie a rozvíjať ich emocionálnu inteligenciu

Emocionálna inteligencia (EQ) je súbor zručností, ktoré nám umožňujú vnímať, chápať a zvládať vlastné emócie a emócie druhých. Prečo je dôležité budovať EQ u detí? U...

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...

Buduje dobré vzťahy medzi súrodencami vďaka veselej atmosfére. Ako na to?

Smiech je liek a rodina s humorom je šťastná rodina. To je motto, ktoré by si mala zapamätať každá domácnosť s deťmi. Humor a...

Pestovanie exotického ovocia v domácich podmienkach a ich využitie v kuchyne

Pestovanie exotického ovocia v našich podmienkach sa stáva čoraz viac obľúbenejšou aktivitou nielen pre mnohých pestovateľov, ale aj pre kulinárov, ktorí milujú netradičnúj kuchyňu....