ZdravieProbiotika pre deti - prečo ich užívať?

Probiotika pre deti – prečo ich užívať?

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie. Sú prirodzene prítomné v črevách, ale môžu sa dodať aj prostredníctvom potravín alebo doplnkov stravy.

Prečo sú dôležité probiotiká pre deti?

Zlepšenie tráviaceho traktu

Probiotiká pomáhajú udržiavať zdravú črevnú mikroflóru, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie tráviaceho traktu. Môžu pomôcť pri problémoch ako zápcha, hnačka, nadúvanie a plynatosť.

Posilnenie imunitného systému

Probiotiká podporujú imunitný systém tým, že pomáhajú produkovať protilátky a bojovať proti infekciám. Môžu pomôcť znížiť riziko vzniku bežných detských ochorení, ako sú prechladnutie, chrípka a infekcie močových ciest.

...

Zníženie rizika vzniku alergií

Probiotiká môžu pomôcť znížiť riziko vzniku alergií u detí. Podávanie probiotík môže pomôcť znížiť riziko vzniku ekzému, astmy a potravinových alergií.

Ako podávať probiotiká deťom?

Ak chcete zaradiť probiotiká do stravovacieho režimu vašich detí, existuje niekoľko chutných a zábavných spôsobov, ako to urobiť:

  • Jogurty a iné fermentované mliečne výrobky
  • Doplnky stravy
  • Obohatené potraviny

Pri výbere probiotík pre deti je dôležité zvoliť tie, ktoré sú špeciálne určené pre deti. Tieto probiotiká sú zvyčajne bezpečnejšie a majú vyššiu koncentráciu živých mikroorganizmov.

Probiotika sú bezpečným a účinným spôsobom, ako podporiť zdravie detí. Ak uvažujete o ich podaní svojmu dieťaťu, poraďte sa so svojím lekárom.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

5 skvelých tipov, ako ochrániť vlhké priestory pred plesňou

Kúpeľne a pivnice sú miesta s ideálnymi podmienkami na rast všetkých druhov plesní. Pleseň v kúpeľni, ale aj na ostatných vlhkých miestach vášho domu,...

Chváľte a povzbudzujte súrodencov, keď sa k sebe správajú milo a ústretovo

Súrodenecké vzťahy sú jedným z najdôležitejších a najvplyvnejších vzťahov v živote dieťaťa. Pozitívne interakcie medzi súrodencami môžu výrazne prispieť k ich emocionálnemu a sociálnemu...

Tipy ako pomôcť deťom rozpoznávať a zvládať svoje emócie a rozvíjať ich emocionálnu inteligenciu

Emocionálna inteligencia (EQ) je súbor zručností, ktoré nám umožňujú vnímať, chápať a zvládať vlastné emócie a emócie druhých. Prečo je dôležité budovať EQ u detí? U...

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...