ZdravieProbiotika pre deti - prečo ich užívať?

Probiotika pre deti – prečo ich užívať?

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie. Sú prirodzene prítomné v črevách, ale môžu sa dodať aj prostredníctvom potravín alebo doplnkov stravy.

Prečo sú dôležité probiotiká pre deti?

Zlepšenie tráviaceho traktu

Probiotiká pomáhajú udržiavať zdravú črevnú mikroflóru, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie tráviaceho traktu. Môžu pomôcť pri problémoch ako zápcha, hnačka, nadúvanie a plynatosť.

Posilnenie imunitného systému

Probiotiká podporujú imunitný systém tým, že pomáhajú produkovať protilátky a bojovať proti infekciám. Môžu pomôcť znížiť riziko vzniku bežných detských ochorení, ako sú prechladnutie, chrípka a infekcie močových ciest.

...

Zníženie rizika vzniku alergií

Probiotiká môžu pomôcť znížiť riziko vzniku alergií u detí. Podávanie probiotík môže pomôcť znížiť riziko vzniku ekzému, astmy a potravinových alergií.

Ako podávať probiotiká deťom?

Ak chcete zaradiť probiotiká do stravovacieho režimu vašich detí, existuje niekoľko chutných a zábavných spôsobov, ako to urobiť:

  • Jogurty a iné fermentované mliečne výrobky
  • Doplnky stravy
  • Obohatené potraviny

Pri výbere probiotík pre deti je dôležité zvoliť tie, ktoré sú špeciálne určené pre deti. Tieto probiotiká sú zvyčajne bezpečnejšie a majú vyššiu koncentráciu živých mikroorganizmov.

Probiotika sú bezpečným a účinným spôsobom, ako podporiť zdravie detí. Ak uvažujete o ich podaní svojmu dieťaťu, poraďte sa so svojím lekárom.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Prekvapte rodinu – Rovnaké tričká pre celú rodinu

Aj vy ste už premýšľali nad tým, ako by ste mohli potešiť svoju rodinu? Nezáleží na tom, či z pozície rodiča alebo dieťaťa, či...

Ako si užiť dovolenku s rodinou?

Cestovanie je vzrušujúce dobrodružstvo, ale cestovanie s deťmi môže priniesť svoje výzvy. Avšak so správnymi tipmi a radami môže byť dovolenka s rodinou zážitkom,...

Ako podporiť deti v digitálnej dobe, aby boli šťastnejšie?

Digitálna éra prináša so sebou nové výzvy pre rodičov, keď ide o výchovu šťastných a zdravo vyvíjajúcich sa detí. S nárastom používania digitálnych technológií...

Aké doplnky do detskej izby kúpiť, keď dieťa začne loziť?

Približne v 8 mesiaci začne vaše bábätko loziť a viac vnímať okolie i hračky. Toto obdobie je časom, kedy je potrebné detskú izbičku prispôsobiť...