MagazínVytvorte deťom pohodlný kútik vonku na záhrade

Vytvorte deťom pohodlný kútik vonku na záhrade

Deti sa z letných prázdnin tešia, no rodičia majú niekedy hlavu v smútku. Ako zabaviť deti počas dlhých dní mimo táborov či návštev starých rodičov? Niekedy je riešenie jednoduchšie než sa zdá. Deťom stačí ku šťastiu málo a častokrát sa dokážu zabaviť samé. Vy im len musíte dať podnet.

Takýmto podnetom k hre môže byť napríklad vytvorenie vlastného kráľovstva. Môžete ho síce deťom postaviť, no oni sa oveľa viacej zabavia, keď budú používať vlastnú fantáziu.

Čo by ste mali deťom poskytnúť k vytvoreniu malého detského sveta?

...

1. Najdôležitejšie je miesto na sedenie

Deti sa vo svojom kráľovstve či dobrodružnom bunkri budú hrať a možno v ňom aj niekedy zaspia. Preto je dôležité, aby ste im zabezpečili čo najpríjemnejšie sedenie a miesto na oddych. To dosiahnete napríklad vďaka sedacím vakom pre deti. Tieto vaky majú rôzne tvary a sú veľmi prispôsobivé. Sú maximálne bezpečné a tie, ktoré sú vyrobené z polyesteru, sú odolné voči škvrnám.

Výhodou sedacieho vaku oproti kreslu je, že ho môžete bez problémov presúvať podľa toho, kde chce mať vaše dieťa svoje malé kráľovstvo. Keď bude pekne, tak ho môžete umiestniť vonku, a keď bude pršať, zostane vo vnútri.

2. Ako ohraničiť detský bunker

Každé kráľovstvo a každá pevnosť musia byť opevnené. To najlepšie dosiahnete zavesením závesov, napríklad vonku na konároch. Ak si dieťa stavia svoj hrad v obývačke, potom môžete využiť deky alebo plachty. Ohraničený priestor označuje presné územie, kde je dieťa vo svojom svete, kde sa môže stať čokoľvek.

3. Niečo na jedenie a pitie

Najlepšie detské kráľovstvá a postavené bunkre sú tie, kde nie je nikto hladný. Nenápadne preto môžete k sedaciemu vaku postaviť limonádu alebo džús, nakrájané ovocie alebo nanuk. Deti sa určite potešia sladkej maškrte.

Ak chcete svoje deti naozaj potešiť, pomôžte im vytvoriť svoj malý vlastný kútik a uvidíte, že v ňom veľmi radi strávia väčšinu prázdnin. Stavanie bunkrov a detských pevností je snáď odjakživa veľkou detskou záľubou, tak im v tom trochu pomôžte a nechajte rásť ich fantáziu.

Zdroj obrázku: See Less / Stock.adobe.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...