MagazínVytvorte deťom pohodlný kútik vonku na záhrade

Vytvorte deťom pohodlný kútik vonku na záhrade

Deti sa z letných prázdnin tešia, no rodičia majú niekedy hlavu v smútku. Ako zabaviť deti počas dlhých dní mimo táborov či návštev starých rodičov? Niekedy je riešenie jednoduchšie než sa zdá. Deťom stačí ku šťastiu málo a častokrát sa dokážu zabaviť samé. Vy im len musíte dať podnet.

Takýmto podnetom k hre môže byť napríklad vytvorenie vlastného kráľovstva. Môžete ho síce deťom postaviť, no oni sa oveľa viacej zabavia, keď budú používať vlastnú fantáziu.

Čo by ste mali deťom poskytnúť k vytvoreniu malého detského sveta?

...

1. Najdôležitejšie je miesto na sedenie

Deti sa vo svojom kráľovstve či dobrodružnom bunkri budú hrať a možno v ňom aj niekedy zaspia. Preto je dôležité, aby ste im zabezpečili čo najpríjemnejšie sedenie a miesto na oddych. To dosiahnete napríklad vďaka sedacím vakom pre deti. Tieto vaky majú rôzne tvary a sú veľmi prispôsobivé. Sú maximálne bezpečné a tie, ktoré sú vyrobené z polyesteru, sú odolné voči škvrnám.

Výhodou sedacieho vaku oproti kreslu je, že ho môžete bez problémov presúvať podľa toho, kde chce mať vaše dieťa svoje malé kráľovstvo. Keď bude pekne, tak ho môžete umiestniť vonku, a keď bude pršať, zostane vo vnútri.

2. Ako ohraničiť detský bunker

Každé kráľovstvo a každá pevnosť musia byť opevnené. To najlepšie dosiahnete zavesením závesov, napríklad vonku na konároch. Ak si dieťa stavia svoj hrad v obývačke, potom môžete využiť deky alebo plachty. Ohraničený priestor označuje presné územie, kde je dieťa vo svojom svete, kde sa môže stať čokoľvek.

3. Niečo na jedenie a pitie

Najlepšie detské kráľovstvá a postavené bunkre sú tie, kde nie je nikto hladný. Nenápadne preto môžete k sedaciemu vaku postaviť limonádu alebo džús, nakrájané ovocie alebo nanuk. Deti sa určite potešia sladkej maškrte.

Ak chcete svoje deti naozaj potešiť, pomôžte im vytvoriť svoj malý vlastný kútik a uvidíte, že v ňom veľmi radi strávia väčšinu prázdnin. Stavanie bunkrov a detských pevností je snáď odjakživa veľkou detskou záľubou, tak im v tom trochu pomôžte a nechajte rásť ich fantáziu.

Zdroj obrázku: See Less / Stock.adobe.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Prekvapte rodinu – Rovnaké tričká pre celú rodinu

Aj vy ste už premýšľali nad tým, ako by ste mohli potešiť svoju rodinu? Nezáleží na tom, či z pozície rodiča alebo dieťaťa, či...

Ako si užiť dovolenku s rodinou?

Cestovanie je vzrušujúce dobrodružstvo, ale cestovanie s deťmi môže priniesť svoje výzvy. Avšak so správnymi tipmi a radami môže byť dovolenka s rodinou zážitkom,...

Probiotika pre deti – prečo ich užívať?

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie. Sú prirodzene prítomné v črevách, ale môžu sa dodať aj prostredníctvom potravín alebo doplnkov...

Ako podporiť deti v digitálnej dobe, aby boli šťastnejšie?

Digitálna éra prináša so sebou nové výzvy pre rodičov, keď ide o výchovu šťastných a zdravo vyvíjajúcich sa detí. S nárastom používania digitálnych technológií...