Tehotenstvo týždeň po týždni

tehotenstvo týždeň po týždni

Ste tehotná? Vaše bruško utešene rastie a vyvíja sa. Chcete vedieť, kedy bábätko prvýkrát uvidíte na ultrazvuku? Kedy sa dá zistiť, či je to chlapček alebo dievčatko? Či kedy si začne cmúľať pršteky?

Prečítajte si ako sa vyvýja vaše tehotenstvo týždeň po týždni.

V nasledujúcej prehľadnej tabuľke nájdete ako by mal prebiehať vývoj bábätka v brušku týždeň po týždni. Stačí si kliknúť na týždeň, ktorý vás zaujíma, a zobrazí sa vám, ako by dieťatko malo v tomto týždni byť veľké, čo už má vyvinuté, prípadne i to, ako sa budúca mamička môže v tomto týždni cítiť či na čo si dávať pozor.

  • 1. trimester
  • 2. trimester
  • 3. trimester

 

Prvý trimester

Tesne po oplodnení sa dieťa skladá z dvoch vrstiev buniek, z ktorých sa postupne vyvinú všetky orgány a časti tela. V tomto období sa dieťa nazýva embryo. Embryo rýchlo rastie a je neustále v pohybe. Jeho srdce bije veľmi rýchlo. Na tvári dieťaťa sa rysujú ušnice, očné viečka, ústa a nos.

[et_pb_kkblog admin_label=“KK Blog“ kklayout=“left_title_right“ thumb_size=“thumbnail“ posts_number=“40″ include_categories=“49″ show_thumbnail=“on“ show_content=“off“ show_more=“off“ show_author=“off“ show_date=“off“ show_categories=“off“ show_comments=“off“ show_pagination=“off“ offset_number=“0″ background_layout=“light“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“] [/et_pb_kkblog]

Druhý trimester

Na začiatku druhého trimestra dieťa meria približne 8 centimetrov a váži necelých 700 gramov. Na jeho prstoch sa tvoria odtlačky prstov a srdce denne pumpuje až 25 litrov krvi. Postupom času dieťaťu tvrdnú kosti, výnimkou sú len kosti lebky. Vaše dieťa vás bude môcť počuť. V priebehu druhého trimestra tehotenstva začnete cítiť pohyby a kopanie dieťaťa. 

[et_pb_kkblog admin_label=“KK Blog“ kklayout=“left_title_right“ thumb_size=“thumbnail“ posts_number=“40″ include_categories=“50″ show_thumbnail=“on“ show_content=“off“ show_more=“off“ show_author=“off“ show_date=“off“ show_categories=“off“ show_comments=“off“ show_pagination=“off“ offset_number=“0″ background_layout=“light“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“] [/et_pb_kkblog]

Tretí trimester

V treťom trimestri tehotenstva dieťa dokáže klipkať očami a vytvárajú sa mu riasy. Jeho vráskavá pokožka sa začína vyhládzať, pretože dieťa priberie veľa tuku. V mozgu dieťaťa sa vytvorí asi miliarda neurónov, na hlave mu narastú vlasy a na prstoch nechty. Posledné týždne v brušku dieťa len priberá na váhe.
[et_pb_kkblog admin_label=“KK Blog“ kklayout=“left_title_right“ thumb_size=“thumbnail“ posts_number=“40″ include_categories=“51″ show_thumbnail=“on“ show_content=“off“ show_more=“off“ show_author=“off“ show_date=“off“ show_categories=“off“ show_comments=“off“ show_pagination=“off“ offset_number=“0″ background_layout=“light“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“] [/et_pb_kkblog]

Video ukážka: Vývoj dieťaťa v brušku

 https://www.youtube.com/watch?v=kPTRCA-SL78

Ako spoznáte, že sa začal pôrod?

  • Objaviť sa môže ľahko krvavý alebo ružový výtok – rozpustí sa totiž hlienová zátka, ktorá uzatvárala otvor maternice. Pôrod môžete očakávať do niekoľkých dní
  • Ak je výtok silno krvavo červený, okamžite navštívte lekára –  mohlo dôjsť k uvoľneniu placenty
  • Odtečie vám plodová voda (nebojte sa, že jej vytečie veľa, odtoku bráni hlavička dieťaťa). Pôrod zrejme nastane do 24 hodín. Pretože sa plodová voda opätovne tvorí každé 3 hodiny, nevzniká takmer žiadne nebezpečenstvo, že dieťa ostane „na suchu“.  Zelená plodová voda však môže znamenať známku vnútromaternicového stresu u dieťatka – určite na to upozornite vášho gynekológa. Po odtečení plodovej vody už nemajte pohlavný styk, ani sa nekúpte, aby ste predišli infekcii.
  • Ak pocítite pôrodné bolesti, je to jasné znamenie, že sa začal pôrod. Prvorodičky často nevedia rozoznať rozdiel medzi nepravými a pravými kontrakciami. O nepravé kontrakcie ide vtedy, ak pri opakovaní nesilnejú a ich frekvencia sa nezvyšuje a je nepravidelná – objavujú sa sporadicky, z času na čas. Pravé kontrakcie sú bolestivé, objavujú sa s pravidelnou a čoraz sa zvyšujúcou frekvenciou, a nedajú sa utlmiť. Ich intenzita je stále vyššia, a brucho vám pri nich stvrdne doslova na kameň. Pôrod dieťatka je otázkou už iba niekoľkých hodín.

Money and Credit cards Policy

prerodicov.sk supports and endorses monetary policy to know your client. We accept credit cards, but first read the review on the site https://ccreviews.to. Fake IDs are not allowed and can only be bought on idgod. prerodicov.sk team.