TehotenstvoPrečo je pre tehotné ženy dobrý orgazmus

Prečo je pre tehotné ženy dobrý orgazmus

Je úplne prirodzené, že počas obdobia tehotenstva máte množstvo otázok týkajúcich sa bezpečnosti a prospešnosti orgazmu pre váš organizmus. Aj keď by sme vedeli spomenúť pomerne širokú skupinu fyzických aktivít, ktorým je dobré sa počas tehotenstva vyvarovať, sexuálna aktivita tam nepatrí.

Aby sme vám pomohli sa v období tehotenstva zorientovať, prinášame vám stručný článok s užitočnými informáciami o benefitoch plynúcich zo sexu počas tehotenstva.

Ak netrpíte žiadnymi dodatočnými zdravotnými komplikáciami, ktoré by mohli  pôsobiť ako určitá forma kontraindikácie, nemusíte sa sexu obávať ani počas tehotenstva. Pohlavný styk dokáže zapôsobiť okrem uspokojenie rýdzo fyziologickej potreby, aj ako mentálny stimulant. Okrem osobného prospechu, tak prispejete aj k utuženiu vzťahu s vašim partnerom. Dáte e mu jasne najavo, že ani dlhé obdobie tehotenstva nie je výraznou stopkou vo vašom sexuálnom živote.

...

Sex má zvlášť počas tehotenstva o to dôležitejší vplyv na uvoľnenie v stresových situáciách. Výrazne napomôcť celému procesu dokáže tiež neustála komunikácia s partnerom. To napomáha zladiť vzájomné pocity a zintenzívniť emocionálne prepojenie.

Sex v rámci tehotenstva nebol taktiež v žiadnych relevantných štúdiách spájaný s akýmkoľvek ohrozením plodu, či inými pridruženými rizikami.

Intenzívnejšie prežívanie orgazmu

Omnoho zaujímavejšia je ale skutočnosť, že množstvo žien sa stretlo s fenoménom, kedy registrovali výrazne intenzívnejšie prežívanie orgazmu práve počas tehotenstva.

To bolo spájané s vyššou túžbou po sexe ako takom a nižšími hladinami stresu.

Mnohí odborníci sa domnievajú, že za zvýšenou chuťou po sexe je práve zvýšená aktivita konkrétnych hormónov počas druhého trimestra tehotenstva.

Posilnenie panvy pred pôrodom

Pri sexuálnej aktivite dochádza k veľmi intenzívnemu zapájaniu panvových svalov, čo má samozrejme vplyv na ich celkové posilňovanie.

Okrem všeobecného prospechu, ktorý plynie z posilňovania panvy, je tu možné vypichnúť aj vyššiu pripravenosť na samotný pôrod. Pri pôrode dochádza ku kontrakciám, pri ktorých je výrazne zapájané práve panvové svalstvo.

Zdravá sexuálna aktivita dokáže pomôcť tieto partie v predstihu udržiavať dostatočne precvičené. Pri pôrode to pomôže predchádzať silným bolestiam a nechcenému úniku moču. Rovnako si tak zabezpečíte aj o niečo rýchlejšiu popôrodnú regeneráciu vášho organizmu.

Sex ako forma cvičenia

Keď už sme sa vyššie dotkli pozitívneho vplyvu sexuálnej aktivity na panvu, logicky je z toho možné odvodiť celkovo pozitívny vplyv pre celé telo.

Sex ako taký je pomerne vyčerpávajúcou činnosťou. Okrem silového zapájania určitých svalových partií, dokáže sexuálna aktivita pozitívne vplývať na znižovanie vášho krvného tlaku a tiež vám pomôcť intenzívnejšie spaľovať nadbytočné kalórie.

Po intenzívnom sexe s vašim partnerom tak tiež určite oceníte aj rýchlejšie zaspávanie a hlbší spánok.

Nenechajte svoje sebavedomie počas tehotenstva upadnúť

Asi ste sa už neraz stretli s príbehmi, ktoré opisovali pomerný útlm sexuálnej aktivity medzi partnermi, ku ktorému došlo práve počas tehotenstva.

Pri mnohých pároch sa jedna o umelo indukovaný stav, ktorý má potenciál úplne zbytočne naštrbiť základy silných vzťahov.

Je dôležité, aby ste svojmu partnerovi aj počas tehotenstva dávali najavo vašu náklonnosť a nenechali sa oklamať náhlymi hormonálnymi zmenami vo vašom tele. Udržiavanie pravidelnej sexuálnej aktivity aj počas tehotenstva nepomôže len vám s udržaním si vlastného sebavedomia, ale aj stabilite vášho vzťahu.

Nenechajte sa oklamať, že tehotenstvo je obdobie kedy je potrebné pristúpiť k obmedzeniu sexuálneho života na nevyhnutné minimum.

Väčšina sexuálnych polôh sa dá praktizovať aj počas tehotenstva vo veľmi bezpečných medziach. Ak sa stále necítite komfortne, prípadne stále nemáte zodpovedané na určité otázky, neváhajte kontaktovať odbornú lekársku pomoc.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Budovanie zdravého súťaženia medzi súrodencami. Viete, ako na to?

Žiarlivosť a rivalita medzi súrodencami je bežný jav, s ktorým sa stretáva mnoho rodičov. Je prirodzené, že deti súťažia o pozornosť a lásku svojich...

Zistujete, na čo ma Vaše dieťa talent? 7 tipov, ako objaviť talent u dieťaťa

V každom dieťati sa ukrývajú jedinečné talenty a schopnosti, ktoré treba objaviť a rozvinúť. Ako rodičia je pre nás dôležité byť pozorní a podporovať...

Komunikácia a kompromisy medzi súrodencami

Súrodenecká rivalita je prirodzená súčasť života v rodine s viacerými deťmi. Hádky o hračky, pozornosť rodičov či miesto v aute sú bežným javom. Avšak,...

Aké sú prvé dni s babätkom po pôrode?

Prvé dni po pôrode sú pre matku aj bábätko obdobím veľkých zmien a adaptácie. Nová mamička sa zotavuje z pôrodu a zároveň sa učí...