SpoluprácaPotešte svoje deti len tak malým darčekom

Potešte svoje deti len tak malým darčekom

Jedna psychologická štúdia hovorí o tom, že existuje päť jazykov lásky. Jedným z nich je práve darovanie darčekov. Pre niekoho teda darčeky znamenajú viac ako napríklad objatie. Zároveň má každý človek všetkých päť jazykov lásky. Deti sú samostatnou kategóriou, pretože ich dokáže potešiť skutočne čokoľvek, ak vidia váš záujem.

Mimo narodenín, Vianoc či iných sviatkov zabúdame na to, ako veľmi vedia darčeky potešiť. Najmä vtedy, ak sú nečakané. Deti nevedia dobre skrývať svoju radosť, preto ak ich príjemne prekvapíte, uvidíte ako im okamžite začnú žiariť oči.

Nemusíte darovať veľké a drahé darčeky, stačí maličkosť. Mnohé lacné darčeky vedia spraviť väčšiu radosť ako drahé dary. Musia byť najmä venované z lásky, to je to najdôležitejšie.

...

Máme pre vás tri tipy na darčeky, ktoré určite potešia a môžete ich deťom venovať kedykoľvek. Ktoré to sú?

Pekná pokladnička, ktorá dieťa naučí narábať s peniazmi

Kedysi bolo bežné, že si deti sporili peniaze, napríklad na vianočné darčeky. V dnešnej dobe si sporí máloktoré dieťa. Môžete svoje dieťa motivovať, kúpiť mu peknú pokladničku a vysvetliť mu, prečo je dôležité odkladať si peniaze. Navyše, položíte tak základy jeho finančnej gramotnosti. Môžete si vybrať spoločný cieľ, napríklad nejakú drahšiu hračku alebo knižku, na ktorú budete sporiť.

Obľúbené jojo, ktoré rozvíja zmysly

Niektoré deti možno ešte nepočuli slovo „jojo“. Jojo bolo kedysi medzi deťmi veľmi obľúbené, pretože ich dokázalo zabaviť na celé hodiny. Jojo rozvíja zmysly, pretože nielen zrak je pri pohybe s jojom dôležitý, podstatný je aj hmat. Jojo je malé, ľahko nositeľné a deti sa s ním môžu hrať prakticky kdekoľvek.

Vlastný hrnček plný lásky

K pozeraniu rozprávky sa nepochybne hodí veľký hrnček plný kakaa alebo horúcej čokolády. Vedeli ste, že existujú hrnčeky so zabudovaným vreckom, do ktorého môžete vsunúť aj niečo pod zub? Deti tak ostanú veľmi milo prekvapené, keď im ku kakau priložíte aj malú sušienku.

Deti vedia oceniť každú maličkosť a radosť, ktorú im spravíte určite stojí za to.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Ako prekonať strach z lekára u detí?

Návšteva lekára môže pre deti predstavovať výzvu, pretože sú konfrontované s neznámym prostredím, neznámymi ľuďmi a rôznymi medicínskymi procedúrami. Strach z lekárskej návštevy môže...

Ako v rodine zvládnuť straty a traumy

Život prináša radosti, ale bohužiaľ aj nepríjemné udalosti, ktoré môžu rodinu zasiahnuť v podobe strát a traumatizujúcich udalostí. Ako sa však rodina dokáže zjednotiť,...

Aké sú potreby detí v každej fáze vývoja a ako im poskytnúť správnu podporu?

Detstvo je jedinečným obdobím plným vzrušujúcich míľnikov a zázrakov, ktoré tvoria základy budúcich skúseností a osobnostného vývoja dieťaťa. Ako rodič, porozumenie potrebám a emóciám...

Aké zmeny nastávajú v ženskom tele po pôrode?

Pôrod je jeden z najzázračnejších okamihov v živote ženy. Je to však aj proces, ktorý prináša rad fyziologických a hormonálnych zmien v ženskom tele....