StarostlivosťMeno podľa numerológie

Meno podľa numerológie

Proti tomu, že je potrebné dieťa správne pomenovať, nemá asi nikto námietky. Čo však máme chápať pod pojmom “správne“? Podľa numerológov zrejme to, že každé z mien má svoje vyžarovanie a z neho plynúcu rezonanciu a podľa toho by sa mali mená pre bábätká vyberať.

Numerológia hovorí, že každému menu je pridelená farba, ba aj znamenie, ktoré ho ovláda. Zjednodušene by sme mohli povedať, že každé meno je samostatná entita zložená z kombinácie istých spoluhlások a samohlások a jeho vplyv na náš život je, aj keď sa to nezdá, nepopierateľný. Ak dané meno vyslovíme, má určitý zvuk, ktorý vypovedá o jeho otvorenosti alebo uzavretosti.

Napríklad meno Mária znie jasne a otvorene, naopak meno Vincent v sebe skrýva uzavretosť a tajomnosť. Pri výbere mena je veľmi podstatné, aby sa neprihliadalo na jeho súčasnú “módnosť“. Pozor by sme si mali dávať aj na nadmerne nápadné, alebo exotické mená. Vždy je potrebné myslieť na to, ako dané meno znie v zdrobneninách alebo vo všakovakých prezývkach, aby sa dieťaťu páčilo a nosilo ho rado. Na to, ako sa správne rozhodnúť, existuje účinný spôsob.

...

Budúca mamička by si mala nájsť pohodlné miesto, sadnúť si, položiť svoju dlaň na zdvíhajúce sa bruško a nahlas hovoriť pár vybraných mien, o ktorých uvažuje. Na to správne už zareaguje dieťatko samo. Istá zvuková rezonancia sa mu jednoducho zapáči a nastávajúca mama pocíti v sebe “ohlas“.

Určité problémy by mohli vzniknúť vtedy, ak by ste sa rozhodli pomenovať dieťa viacerými menami. V tomto prípade platí, že živly daných mien majú spolu navzájom ladiť.

Poznáme štyri živly a to Zem, Vodu, Vzduch a Oheň. Už z fyzikálnych zákonitostí daných prvkov môžeme povedať, že Zem (Býk, Panna, Kozorožec) a Voda (Rak, Škorpión, Ryby), ako aj Vzduch ( Blíženci, Váhy, Vodnár) a Oheň ( Baran, Lev, Strelec) sa znášajú veľmi dobre. Príkladom na vhodne zložené mená, ktoré rešpektujú svoju živlovú podstatu, sú napríklad: Marek-Róbert (Voda-Zem), alebo Florencia-Dorota (Vzduch-Oheň).

Naopak navzájom nekompatibilné (nezlučiteľné) sú kombinácie živlov Oheň a Voda, ako aj Vzduch a Zem. Nositeľom takýchto mien by mohli vzniknúť ťažkosti vo verbálnej oblasti, ktoré sa môžu prejavovať myšlienkovým zmätkom alebo problémami vo výslovnosti v podobe zajakávania. Medzi takto nevhodne skombinované mená patria napríklad: Ján Ľudovít, kde meno Ján patrí pod znamenie Barana (teda živel Oheň) a meno Ľudovít je Rak (živel Voda). Podobne je to aj s menom Mária-Helena, kde Mária je v znamení Panny (živel Zem) a Helena v znamení Blížencov (živel Vzduch). Takto pomenované deti by mohli trvale pociťovať neistotu vyplývajúcu z protikladného živlového základu svojich mien.

Ste žltí alebo zelení?

Našu poslednú zastávku urobíme pri (už v úvode načrtnutých) farbách. K akémukoľvek menu je vždy priradená farba z daného farebného spektra. Či už sú to farby základné (červená, žltá, modrá) alebo farby “zmiešané“ resp. odvodené (zelená, oranžová, fialová). Každá z farieb zároveň zodpovedá aj istej vlnovej dĺžke.

Červená už tradične, na úrovni duše, predstavuje vášeň a snahu vládnuť. Mená, ku ktorým bola pričlenená červená farba sú napríklad: Andrej, Antónia, Henrieta, Júlia/Július, Katarína, Jozef, Samuel, Regína, Simona, Karol, Michal, Róbert, Františka a ďalšie.

Žltá prezentujúca vôľu, vyžarovanie a inteligenciu patrí napríklad menám: Peter, Ján/Jana, Daniel, Martin/Martina, Kamil/ Kamila, Denisa, Helena, Matúš, Matej, Lívia, Alica, Barbara a ďalšie.

Životaschopnosťou, čistou láskou a duchovnosťou je charakterizovaná modrá. K nej sa pridružujú mená typu: Tomáš, Miroslav / Miroslava, Mária, Veronika, Viera, Gabriel / Gabriela, Dávid, Eva, Anna, Iveta, Alexander / Alexandra, Vanesa a ďalšie.

Zelená predstavuje rozvážnosť, intuíciu a predstavivosť. Patria sem napríklad takéto mená: Jaroslav / Jaroslava, Silvia, Dominik, Ľubomír / Ľubomíra, Miloš, Alena, Soňa, Kristína, Jarmila, Zdenka, Štefan, Filip, Klára a ďalšie.

oranžovej vyžarujú city, zvodnosť a náruživosť. Pripisuje sa napríklad týmto menám: Alžbeta, Božena, Patrik / Patrícia, Dušan/Dušana, Ivan, Lukáš, Marcel / Marcela, Ema, Andrea, Lucia, Terézia a ďalšie. Fialová je obklopená aurou podvedomia, nevedomia a uvedomenia. Medzi reprezentantov tejto farby sa zaraďujú mená: Norbert, Zuzana, Slavomír, Ľudmila, Magdaléna, Boris, Stanislav, Daniela, Vlasta, Vladimír, Henrich, Danuta a ďalšie.

Tak, čo poviete? Ak chceme poznávať ľudí, môžeme to skúsiť aj podľa im najbližšieho zvuku, ktorý predstavuje ich vlastné meno. Meno, to je takzvaná osobná znelka každého z nás. Je opradené svojou energiou a prikryté závojom z príťažlivých farieb. Stačí si len vybrať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Tipy ako pomôcť deťom rozpoznávať a zvládať svoje emócie a rozvíjať ich emocionálnu inteligenciu

Emocionálna inteligencia (EQ) je súbor zručností, ktoré nám umožňujú vnímať, chápať a zvládať vlastné emócie a emócie druhých. Prečo je dôležité budovať EQ u detí? U...

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...

Buduje dobré vzťahy medzi súrodencami vďaka veselej atmosfére. Ako na to?

Smiech je liek a rodina s humorom je šťastná rodina. To je motto, ktoré by si mala zapamätať každá domácnosť s deťmi. Humor a...

Pestovanie exotického ovocia v domácich podmienkach a ich využitie v kuchyne

Pestovanie exotického ovocia v našich podmienkach sa stáva čoraz viac obľúbenejšou aktivitou nielen pre mnohých pestovateľov, ale aj pre kulinárov, ktorí milujú netradičnúj kuchyňu....