Vzťahy a rodinaBuduje dobré vzťahy medzi súrodencami vďaka veselej atmosfére. Ako na to?

Buduje dobré vzťahy medzi súrodencami vďaka veselej atmosfére. Ako na to?

Smiech je liek a rodina s humorom je šťastná rodina. To je motto, ktoré by si mala zapamätať každá domácnosť s deťmi. Humor a zábava dokážu zmierniť stres, posilniť rodinné väzby a vytvoriť medzi súrodencami lásku a porozumenie.

Ako teda rozprúdiť smiech v rodine?

Hry a bláznivé nápady

Spoločenské hry sú nestarnúca klasika, ktorá zabaví celú rodinu. Vyberte hry vhodné pre rôzne vekové kategórie, aby sa do zábavy zapojili aj tí najmenší. Nebojte sa experimentovať a vymýšľať si vlastné bláznivé aktivity. Zorganizujte „rodinné olympijské hry“ s disciplínami ako skladanie ponožiek na čas či stavanie veže z kociek. Vydajte sa na dobrodružné výlety do zoo, parku, lesa alebo aj do vlastnej obývačky, kde si môžete postaviť stan a hrať sa na indiánov.

Tradície s vtipom

Vymyslite si originálne rodinné rituály, ktoré budú pre deti zábavné a zároveň posilnia ich súdržnosť. Napríklad „piatkový večer v pyžame“ s domácim kinom a popcornom alebo „nedeľný deň naopak“, kedy rodičia plnia príkazy detí. Narodeniny a sviatky oslavujte s humorom. Vyzdobte domov vtipnými dekoráciami, vymyslite si originálne darčeky a doprajte si poriadnu dávku smiechu. Spoločne vymyslené vtipy a historky sa stanú vašim rodinným pokladom. Rozprávajte si ich pri rôznych príležitostiach a odovzdávajte ich ďalším generáciám.

...

Optimistický prístup

Udržujte si optimistický a veselý pohľad na život, aj keď sa veci nemusia dariť podľa vašich predstáv. Ukážte svojim deťom, že smiech je skvelý nástroj na zvládanie stresu a prekonávania problémov. Naučte ich smiať sa na sebe aj z ľahších životných prešľapov.

Humor medzi súrodencami

Súrodenecké škriepky sú bežnou súčasťou rodinného života. Naučte svoje deti robiť si z seba navzájom srandu láskavým a hravým spôsobom, bez toho, aby si ubližovali. Vymyslite im vtipné prezývky a povzbudzujte ich k vymýšľaniu vlastných hesiel, ktoré budú poznať len oni. Spoločenské hry a aktivity, ktoré ich rozosmejú a zároveň naučia spolupracovať, sú ideálnou cestou k vybudovaniu silného súrodeneckého puta. Hľadajte hry, ktoré podporujú tímovú prácu a riešenie problémov spoločne.

Humor je korením šťastného rodinného života. Využite naše rady a premeňte váš domov na miesto plné smiechu, kde sa súrodenci cítia skvele a ich vzťah neustále rastie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...

Pestovanie exotického ovocia v domácich podmienkach a ich využitie v kuchyne

Pestovanie exotického ovocia v našich podmienkach sa stáva čoraz viac obľúbenejšou aktivitou nielen pre mnohých pestovateľov, ale aj pre kulinárov, ktorí milujú netradičnúj kuchyňu....

Prečo sú batérie pre deti nebezpečné?

Gombíkové batérie resp. lítiové batérie guľatého tvaru poháňajú v domácnosti množstvo elektronických zariadení. Možno ste však netušili, že môžu byť nebezpečné aj pre vaše...

Prečo je starostlivosť o seba počas rodičovstva tak dôležitá?

Rodičovstvo je nádherná a naplňujúca skúsenosť, plná lásky, starostlivosti a obetavosti. Avšak v nekonečnom zhone starostlivosti o deti často zabúdame na jednu z najdôležitejších...