MagazínBudúcnosť detí je vo vašich rukách a ich jazykové vzdelávanie tiež

Budúcnosť detí je vo vašich rukách a ich jazykové vzdelávanie tiež

Keď príde ten správny čas, vaše dieťa si samo vyberie, čím chce byť. Ale čo môžete ovplyvniť už v jeho útlom veku, je znalosť jazykov. Každý rodič chce pre svojho potomka čo najväčšie možnosti uplatnenia, a už dnes sa bez znalosti jazykov nezaobídeme. V budúcnosti bude znalosť angličtiny absolútna nutnosť a ďalšie jazyky benefit oproti konkurencii v kariére.

Primárnym dôvodom, prečo by mamičky a oteckovia mali dbať na jazykové štúdium svojich detí, je samozrejme ich budúca kariéra. Zamestnávatelia sú už teraz veľmi nároční a viac než polovica všetkých inzerátov zo všetkých oblastí vyžaduje angličtinu ako podmienku pohovoru.

Druhým dôvodom môže byť fakt, že dnes je štúdium v zahraničí celkom bežné a deti by sa naň mali pripraviť. Podľa nedávneho prieskumu približne dvaja z troch opýtaných mladých ľudí vo veku od 18 do 25 rokov plánuje študovať v zahraničí, alebo už tam študuje. Najčastejším dôvodom je práve túžba po kvalitnejšom vzdelávaní. Ale dostať sa na zahraničnú školu vyžaduje skutočne perfektnú znalosť aspoň najpoužívanejšieho jazyka v dnešnom svete – angličtiny.

...

Je preto dôležité viesť dieťa k angličtine od malička. Podľa odborníkov sa deti učia cudzí jazyk do približne šiesteho roku intuitívne a preto už v tomto období je ideálne začať. Ak ste však túto možnosť nemali, aj školák sa môže rovnako rýchlo naučiť anglicky. Záleží to najmä od formy a intenzity výučby.

Mnoho rodičov ale robí tú chybu, že sa spolieha len na školu.

Angličtina na škole nemusí stačiť

Aj tí veľmi snaživí učitelia angličtiny sú v našom školskom systéme často bezmocní. Osnovy ich tlačia do výučby gramatiky, deti sa musia memorovať slovnú zásobu bez praktického využitia a na konverzácie sa nekladie dôraz. Nemožno sa potom čudovať, ak deti skončia základnú školu s jednotkami, ale na dovolenke nie sú schopné si vypýtať lístok na MHD. Veľa robí aj nedostatok sebavedomia, ktoré im na hodinách v škole učitelia nemajú priestor formovať. Deti sa teda hanbia angličtinu používať, aj keď už základy majú.

Ideálnym riešením sú kvalitné kurzy angličtiny pre deti. Aby to malo ten správny efekt, spoľahnite sa radšej na tradičnú jazykovú školu s certifikátmi a dlhoročnými skúsenosťami. Rozprávky, filmy a počítačové hry skutočne nenahradia intenzívnu výuku s lektorom. Aplikácie či programy pre samoukov u detí nedokážu nastaviť správnu motiváciu. Chce to skrátka reálnych ľudí, ktorí to s deťmi vedia.

Kde nájdem skúsených jazykových lektorov pre svoje dieťa?

Bratislavská jazyková škola Volis Academy už viac než 15 rokov organizuje kurzy na mieru pre deti aj dospelých. Môžu sa na ňu obrátiť aj rodiny žijúce ďalej od hlavného mesta, keď deťom nestačí jazyková výučba na základnej a strednej škole. Volis Academy má k dispozícii online doučovanie angličtiny a tiež aj ďalších jazykov, ako je nemčina, francúzština či španielčina. Takéto online kurzy môžu deti absolvovať cez Skype, Teams alebo Zoom.

Lektori vo Volis Academy sú experti na prácu s deťmi a dokážu im jazyk vštepovať pútavou formou, vďaka čomu nestratia motiváciu pokračovať. Okrem toho organizuje jazyková škola aj letné tábory v prírode pre deti spojené s výučbou angličtiny, kde zažijú kopec zábavy pri rôznych aktivitách. A pre deti z Bratislavy a okolia v lete pripravujú lektori denné tábory s programom plným hier v meste. Toto je tá najlepšia cesta, ako dieťa naučiť cudzí jazyk – nenútenou, príjemnou formou, ktorá ich nebude na smrť nudiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...