ŠportAko zaangažovať do behu celú rodinu?

Ako zaangažovať do behu celú rodinu?

Priznajme si to! Ako rodičia neraz poľavíme v zdravej výchove svojich detí. Situáciu zľahčujeme hrou o samostatných a sebestačných deťoch, keď nedokážeme spoločne tráviť čas. Pritom je to také jednoduché – stačí sa pripraviť na jeden z najobľúbenejších jarných športov. Na beh!

Beh je sprevádzaný pocitmi

Je prekvapivé ako šport, s hlavným zameraním na fyzickú kondíciu, podnecuje v nás odkrývať vlastné pocity. Stáva sa to v súvislosti so skutočne bežnými, každodennými činnosťami. Efektívny beh ako rekreačná alebo momentálna, spontánna záležitosť sa osvedčil pri vypätých situáciách, ale aj v úplnej eufórií, aby sme ju dostali zo seba.

Beh neobídeme bez kvalitnej výbavy

Príslušenstvo na beh je také rozmanité, všestranné, ale aj špecifické zároveň, až sa nám do toho nechce. Vtedy je pravý čas socializovať sa, požiadať o pomoc skúsenejších, poprípade tých z rodiny, čo sa behu venujú aspoň rekreačne. Spoločne si tak užijete voľný čas výberom bežeckej obuvi, oblečenia a doplnkových bežeckých potrieb.

...

Štafetu preberajú blízki rodinní príslušníci

Rodina je v tom najvzácnejšia, pretože neraz vyberá veci pre vás bez vás – drží v oku vašu konfekčnú veľkosť, vie, ako zvládate beh v teréne, resp. či vyhľadávate len upravený mestský povrch.

Najkrajšie je na tom to, že pomáhajú starší mladším, ale aj naopak, keďže mladší majú väčší prehľad v novinkách bežeckých štýlov a vybavenia.

Rodina väčšinou bežecké príslušenstvo nakupuje z pohodlia domova v overených online obchodoch, ako napr. Sportrysy. Tohto predajcu si vyberá s podobným úmyslom, ako ste sa vy rozhodli stať sparring partnerom pri realizovaní bežeckých snov vo vašej rodine. Predajca uprednostňuje priateľský prístup, kombinuje tradičné s novým a pomôže do najmenšieho detailu – od predaja, cez servis až po služby požičovne.

Zdroj obrázku: Lopolo / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Cvičenie počas tehotenstva

Tehotenstvo je čas radosti a očakávania, ale aj obdobia, kedy sa naše telo mení a prispôsobuje novým požiadavkám. Jedným z dôležitých aspektov tehotenstva je...

Ako si nastaviť rovnováhu medzi prácou a rodinným životom?

Rodičovstvo je jedným z najnáročnejších úloh, ktoré môžeme v živote zažiť, a rovnováha medzi prácou a rodinným životom sa často javí ako krehká a...

Tipy, ako predchádzať vzniku strii počas tehotentva

Strie sú úplne prirodzeným javom, ktorý môže postihnúť mnohé ženy počas tohto špeciálneho obdobia. Avšak, existuje niekoľko spôsobov, ako im môžete predchádzať alebo minimalizovať...

Ako poznať mimomaternicové tehotenstvo?

Mimomaternicové tehotenstvo je zriedkavý, no potenciálne vážny zdravotný problém, ktorý sa môže vyskytnúť počas tehotenstva. Je dôležité byť informovaný o jeho príznakoch a rizikách,...