ChorobyAko podporiť mužskú plodnosť a zlepšiť hodnoty spermiogramu?

Ako podporiť mužskú plodnosť a zlepšiť hodnoty spermiogramu?

Rastúca neplodnosť mužov prekvapuje aj vedcov. Kým v minulosti bola téma problémov s otehotnením doménou žien, dnes sa presúva aj na mužov. Jednou z príčin je i odkladanie času, keď sa páry rozhodnú pre splodenie dieťaťa. Ako sa dá zvýšiť plodnosť u mužov?

Príčiny neplodnosti u mužov

Komplikácie s plodnosťou u mužov, podobne ako aj u žien, ovplyvňuje do istej miery životný štýl. Predovšetkým sú to nezdravé návyky (pitie alkoholu, fajčenie, užívanie drog) a tiež stres.

Nedostatočná kvalita spermií môže byť spôsobená genetickými poruchami, pohlavnými chorobami či doslova prehrievaním semenníkov (nadmerné saunovanie, časté horúce kúpele, vyhrievané matrace).

...

Nie vždy je možné neplodnosť u mužov liečiť, no výživové doplnky, úprava stravy a životného štýlu môže znamenať isté zlepšenia a rozhodne to stojí za vyskúšanie.

Výživové posilnenie z lekárne

Jednoduchým spôsobom, ako podporiť plodnosť u mužov, sú výživové doplnky z lekárne.

Patrí k nim aj prípravok Sermatrop. Ide o vedecky podložený a patentovaný komplex mikroelementov, vitamínov, antioxidantov, rastlinných extraktov a aminokyselín určený pre mužov.

Jedna tableta Sermatrop denne obsahuje kokteil selénu, zinku, vitamínu C, B12, D a E a kyseliny listovej.

Výživa na tanieri

Niekedy stačí zmeniť stravovanie a mužská plodnosť sa naštartuje celkom prirodzene.

V tom prípade by sa mali na tanieri muža objaviť antioxidanty (vitamín C, vitamín E a selén), kyselina D-asparágová (zdrojom sú kuracie prsia, pohánka či sója), listová zelenina plná kyseliny listovej a tiež zinok (obsahuje ho tmavé mäso, tekvicové semená, vnútornosti, žĺtky) i oriešky (nesolené a nepražené).

Čo ešte pomáha na mužskú plodnosť

Fajčenie je zdraviu škodlivé. Platí to aj v prípade mužskej plodnosti a týka sa hlavne spomaľovania rýchlosti spermií. Ak chcete prirodzene splodiť dieťa, prestaňte fajčiť.

Ani nadváha a pitie alkoholu nie sú ideálnou podporou kvality spermií. Upravte stravu, obmedzte pitie alkoholu a vyberte si pravidelný pohyb, ktorý vám bude vyhovovať. Tak zlepšíte vašu šancu na lepší spermiogram.

Podľa niektorých štúdií vplýva na plodnosť u mužov aj kvalita a množstvo spánku. Ideálne je chodiť do postele o 22.30 hod a neprerušovane spať 7,5 hodín.

Neplodnosť postihuje celosvetovo veľkú časť mužov. Zmena životného štýlu, stravy i výživové doplnky sú naozaj jednoduchými a dostupnými možnosťami pre podporu reprodukčnej schopnosti mužov. Ďalším krokom je odborné vyšetrenie u lekárov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

5 štýlových a pohodlných pánskych tenisiek ideálnych na jarné prechádzky s deťmi

Jarné prechádzky s deťmi sú jednou z najlepších spôsobov, ako stráviť čas a vytvoriť nezabudnuteľné spomienky. Aby ste si mohli tieto chvíle naplno vychutnať,...

Darujte darček, ktorý vydrží – Puzzle

Dostať peknú sošku anjelika či novú keramickú vázu síce poteší, no ak nie sme fanúšikmi preplnených poličiek, je možné, že darček skončí niekde schovaný....

Podľa čoho vybrať detský bazén?

Zábavu počas celého leta môžete deťom dopriať priamo vo vašej záhrade. Detské bazény im poskytnú nielen vítané osvieženie. Vďaka rôznym doplnkom a hračkám do...

Zdravá výživa pre vaše dieťatko

Určite ste počuli o tom, že prvých tisíc dní je v živote človeka najdôležitejších. Do veľkej miery rozhoduje o tom, akí ľudia sa z...