ChorobyAko podporiť mužskú plodnosť a zlepšiť hodnoty spermiogramu?

Ako podporiť mužskú plodnosť a zlepšiť hodnoty spermiogramu?

Rastúca neplodnosť mužov prekvapuje aj vedcov. Kým v minulosti bola téma problémov s otehotnením doménou žien, dnes sa presúva aj na mužov. Jednou z príčin je i odkladanie času, keď sa páry rozhodnú pre splodenie dieťaťa. Ako sa dá zvýšiť plodnosť u mužov?

Príčiny neplodnosti u mužov

Komplikácie s plodnosťou u mužov, podobne ako aj u žien, ovplyvňuje do istej miery životný štýl. Predovšetkým sú to nezdravé návyky (pitie alkoholu, fajčenie, užívanie drog) a tiež stres.

Nedostatočná kvalita spermií môže byť spôsobená genetickými poruchami, pohlavnými chorobami či doslova prehrievaním semenníkov (nadmerné saunovanie, časté horúce kúpele, vyhrievané matrace).

...

Nie vždy je možné neplodnosť u mužov liečiť, no výživové doplnky, úprava stravy a životného štýlu môže znamenať isté zlepšenia a rozhodne to stojí za vyskúšanie.

Výživové posilnenie z lekárne

Jednoduchým spôsobom, ako podporiť plodnosť u mužov, sú výživové doplnky z lekárne.

Patrí k nim aj prípravok Sermatrop. Ide o vedecky podložený a patentovaný komplex mikroelementov, vitamínov, antioxidantov, rastlinných extraktov a aminokyselín určený pre mužov.

Jedna tableta Sermatrop denne obsahuje kokteil selénu, zinku, vitamínu C, B12, D a E a kyseliny listovej.

Výživa na tanieri

Niekedy stačí zmeniť stravovanie a mužská plodnosť sa naštartuje celkom prirodzene.

V tom prípade by sa mali na tanieri muža objaviť antioxidanty (vitamín C, vitamín E a selén), kyselina D-asparágová (zdrojom sú kuracie prsia, pohánka či sója), listová zelenina plná kyseliny listovej a tiež zinok (obsahuje ho tmavé mäso, tekvicové semená, vnútornosti, žĺtky) i oriešky (nesolené a nepražené).

Čo ešte pomáha na mužskú plodnosť

Fajčenie je zdraviu škodlivé. Platí to aj v prípade mužskej plodnosti a týka sa hlavne spomaľovania rýchlosti spermií. Ak chcete prirodzene splodiť dieťa, prestaňte fajčiť.

Ani nadváha a pitie alkoholu nie sú ideálnou podporou kvality spermií. Upravte stravu, obmedzte pitie alkoholu a vyberte si pravidelný pohyb, ktorý vám bude vyhovovať. Tak zlepšíte vašu šancu na lepší spermiogram.

Podľa niektorých štúdií vplýva na plodnosť u mužov aj kvalita a množstvo spánku. Ideálne je chodiť do postele o 22.30 hod a neprerušovane spať 7,5 hodín.

Neplodnosť postihuje celosvetovo veľkú časť mužov. Zmena životného štýlu, stravy i výživové doplnky sú naozaj jednoduchými a dostupnými možnosťami pre podporu reprodukčnej schopnosti mužov. Ďalším krokom je odborné vyšetrenie u lekárov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Ako prekonať strach z lekára u detí?

Návšteva lekára môže pre deti predstavovať výzvu, pretože sú konfrontované s neznámym prostredím, neznámymi ľuďmi a rôznymi medicínskymi procedúrami. Strach z lekárskej návštevy môže...

Ako v rodine zvládnuť straty a traumy

Život prináša radosti, ale bohužiaľ aj nepríjemné udalosti, ktoré môžu rodinu zasiahnuť v podobe strát a traumatizujúcich udalostí. Ako sa však rodina dokáže zjednotiť,...

Aké sú potreby detí v každej fáze vývoja a ako im poskytnúť správnu podporu?

Detstvo je jedinečným obdobím plným vzrušujúcich míľnikov a zázrakov, ktoré tvoria základy budúcich skúseností a osobnostného vývoja dieťaťa. Ako rodič, porozumenie potrebám a emóciám...

Aké zmeny nastávajú v ženskom tele po pôrode?

Pôrod je jeden z najzázračnejších okamihov v živote ženy. Je to však aj proces, ktorý prináša rad fyziologických a hormonálnych zmien v ženskom tele....