MagazínBývaniePodľa čoho vybrať detský bazén?

Podľa čoho vybrať detský bazén?

Zábavu počas celého leta môžete deťom dopriať priamo vo vašej záhrade. Detské bazény im poskytnú nielen vítané osvieženie. Vďaka rôznym doplnkom a hračkám do vody v nich dokážu šantiť po celý deň. Ako vybrať detský bazén tak, aby naplnil vaše predstavy?

Bazén pre deti podľa veku

Dôležitým parametrom výberu bazéna pre deti je ich vek. Iný model bude vyhovovať najmenším deťom do troch rokov, iný škôlkarom a školákom. Vhodnou voľbou dosiahnete, že si vaše deti užijú zábavu vo vode naozaj naplno.

Bazén pre najmenšie deti do 3 rokov

Pre batoľatá je najvhodnejší plytký bazén s výškou stien do 20 cm. Zabezpečíte tak, že do neho bude vaše dieťa vedieť ľahko vojsť aj vychádzať z neho. Pre deti do 3 rokov už môžete vybrať bazény s výškou steny do 50 cm, do ktorých sa dá napustiť viac vody. Budú si v nich tak môcť užiť ešte viac zábavy s hračkami. K dispozícii sú tiež modely s mäkkým dnom.

...

Čo vybrať pre škôlkarov a školákov

Vyššie bazény s väčšími rozmermi budú vyhovovať deťom, ktoré už chodia do škôlky. Viac vody znamená zároveň viac zábavy, budú sa tak môcť potápať a trochu si zaplávať. Iste ocenia tiež model s rôznymi atrakciami, ktoré spravia z bazéna jedno veľké ihrisko plné vody. Hracie centrum je výborným riešením aj pre rodiny s viacerými deťmi.

Hľadáte bazén pre celú rodinu?

Osvieženie vo vode si môžete spolu s deťmi dopriať aj vy. V takom prípade si sú vám k dispozícii modely s výškou stien do 1 m. Pri tejto výške si môžete byť istí, že sa v ňom deti budú môcť samostatne postaviť. Vyberať pritom môžete z viacerých tvarov. Pri kúpe takéhoto bazéna je už však potrebné počítať s nutnosťou zabezpečenia filtrácie vody. Na úpravu vody odporúčame používať bezchlórovú chémiu, ktorá je šetrná aj k detskej pokožke.

Nafukovacie steny nielen kvôli jednoduchej inštalácii

Bazény pre deti sa vyrábajú s nafukovacími stenami, ktoré vám uľahčia ich postavenie. Postačí ich jednoducho nafúkať a naplniť vodou. S fúkaním vám pomôže ručná alebo elektrická pumpa. Mäkké steny sú však dôležité tiež s ohľadom na bezpečnosť. Počas kúpania tak deťom nehrozí riziko úrazu pri páde. Väčšie deti sa iste radi o mäkké steny oprú a trochu si poleňošia. Vybrať môžete tiež bazény so sedadlami.

Tienidlo aj atrakcie na ešte viac hier

Detské bazény ponúkajú možnosť výberu z mnohých prevedení. Zvoliť môžete rôzne farby, k dispozícii sú tiež modely s rozprávkovými motívmi, ktoré zaujmú hlavne najmenších. Ochranu pred slnkom počas kúpania poskytne bazén s tienidlom, dosýta sa môžu vyblázniť na nafukovacej šmykľavke. Pozornosť detí si iste získa bazén s rôznymi prvkami na hranie, ktorý nájdete aj pod názvom hracie centrum. Budú si v ňom môcť hádzať loptičky a krúžky alebo sa osprchovať pod vodnou sprchou.

Na čo ešte myslieť pri výbere?

Každého rodiča iste zaujíma bezpečnosť detí počas hier vo vode. Pri výbere preto skontrolujte, či zvolený model vyhovuje normám a bezpečnostným predpisom. Informovať sa môžete aj o ďalších parametroch.

Materiál

Detské bazény sa vyrábajú najčastejšie z vinylu. Sila stien by mala byť minimálne 0,2 mm pri modeloch do 3 rokov. Bazény pre väčšie deti by mali mať o niečo hrubšie steny. Materiál by mal byť zároveň odolný voči UV žiareniu. Budete sa tak môcť spoľahnúť na to, že pod jeho vplyvom nedôjde k jeho oslabeniu alebo vyblednutiu farieb.

Kam umiestnite detský bazén?

Počas výberu myslite tiež na to, kam bazén položíte. Zvolený model by mal mať potom vhodné rozmery. Vyhliadnite si miesto s dostatkom slnka, ktoré bude deťom ohrievať vodu. Nemali by sa na ňom nachádzať ostré predmety. Aby ste ho ochránili pred prepichnutím, môžete k nemu zakúpiť tiež podložku. Myslite aj na vypúšťanie bazéna po skončení sezóny. Miesto vyberte tak, aby mala kam odtekať voda. Vypúšťanie väčších bazénov vám uľahčia vypúšťacie ventily.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

5 skvelých tipov, ako ochrániť vlhké priestory pred plesňou

Kúpeľne a pivnice sú miesta s ideálnymi podmienkami na rast všetkých druhov plesní. Pleseň v kúpeľni, ale aj na ostatných vlhkých miestach vášho domu,...

Chváľte a povzbudzujte súrodencov, keď sa k sebe správajú milo a ústretovo

Súrodenecké vzťahy sú jedným z najdôležitejších a najvplyvnejších vzťahov v živote dieťaťa. Pozitívne interakcie medzi súrodencami môžu výrazne prispieť k ich emocionálnemu a sociálnemu...

Tipy ako pomôcť deťom rozpoznávať a zvládať svoje emócie a rozvíjať ich emocionálnu inteligenciu

Emocionálna inteligencia (EQ) je súbor zručností, ktoré nám umožňujú vnímať, chápať a zvládať vlastné emócie a emócie druhých. Prečo je dôležité budovať EQ u detí? U...

Prečo je dojčenie najlepšia voľba a ako na to?

Dojčenie je nielen prirodzený spôsob výživy pre novorodeniatka, ale aj dôležitý moment pre väzbu medzi matkou a dieťaťom. Okrem toho má dojčenie mnoho ďalších...