V čase tehotenstva od lekárov často počúvate, že by ste mali cvičiť cviky na posilnenie panvového dna. Tieto cviky sa doporučujú precvičovať aj pre lepšie ovládanie močenia a vyprázdňovania – pri pravidelnom cvičení sa vyhnete inkontinencii – pomočovaniu.

Svaly panvového dna totiž podporujú orgány v oblasti panvy (močový mechúr, maternica) a hrajú aj nezanedbateľnú úlohu pri dosahovaní orgazmu. Prečo je dôležité počas tehotenstva posilňovať svaly panvového dna? Tieto svaly sa vám totiž počas tehotenstva roztiahnu, dokonca môže nastať ich pretrhnutie alebo natrhnutie. A preto je nutné ich posilniť. Posilňovanie svalov panvového dna po pôrode pomáha predchádzať problémom s inkontinenciou (neudržaním moču, stolice alebo črevných plynov).

Pevnosť svalov tiež zvyšuje sexuálne uspokojenie ženy a jej partnera. Cviky na posilnenie svalov panvového dna môžete začať cvičiť dva až tri týždne po pôrode alebo hneď ako hrádza prestane byť bolestivá. Cviky panvového dna, tzv. Kegelové cviky, vyžadujú pravidelný tréning. Skvelé však je, že ich môžete robiť kdekoľvek, kedykoľvek a nikto nebude nič vedieť!

Ako na kegelové cviky:

1. Cvik

Poloha: Ľahnite si na chrbát, vystrite nohy a ruky položte k telu.

Ako na to: Pri nádychu napnite stehenné svaly, stiahnite sedacie svaly a vťahujte konečník a močovú trubicu. Pri výdychu všetky svaly uvoľnite. Cvičenie opakujte 10-krát.

2. Cvik

Poloha: Ľahnite si na chrbát s rukami položenými pri tele, nohy ohnite v kolenách a chodidlá nechajte opreté o podložku.

Ako na to: Pri nádychu zdvihnite panvu, stiahnite sedacie svaly a vtiahnite konečník a močovú trubicu. Pri výdychu pomaly spúšťajte panvu na podložku a uvoľnite svaly. Cvičenie opakujte 10-krát.

3. Cvik

Poloha: Ľahnite si na chrbát s nohami pokrčenými v kolenách a vystretými rukami položenými mierne od tela.

Ako na to: Pomaly bicyklujte akoby do kopca. Pri výdychu „zatlačte do pedála bicykla“. Dôležité pri tomto cvičení je plynulé dýchanie.

4. Cvik

Poloha: Kľaknite si na zem a oprite sa rukami o podložku.

Ako na to: Urobte mačací chrbát, pričom počas vyhŕbenia chrbta stiahnite brucho, sedacie svaly a vtiahnite konečník a močovú trubicu. Vydržte 10 sekúnd a následne sa pri prehnutí chrbta uvoľnite. Cvičenie opakujte 10-krát.

5. Cvik

Poloha: Ľahnite si na chrbát s vystretými rukami pri tele a nohy zdvihnite kolmo nahor.

Ako na to: Pri nádychu dvihnite panvu, stiahnite sedacie svaly, vtiahnite konečník a močovú trubicu. Pri spúšťaní panvy na podložku vydýchnite a uvoľnite sa.

Money and Credit cards Policy

prerodicov.sk supports and endorses monetary policy to know your client. We accept credit cards, but first read the review on the site https://ccreviews.to. Fake IDs are not allowed and can only be bought on idgod. prerodicov.sk team.