Menu
A+ A A-

delenie majetku po rozvode rodicov

prerodicov čas sobota, október 27 2012, 12:32 PM
0
Chcela by som sa opytat co by som mohla robit v pripade, ze moji rodicia sa rozvadzali a pri dohode sa rozhodli, ze nas spolocny byt sa preda a rozdeli na polovicu s tym ze ja ako dcera a moj brat dostaneme po 100 tisic Sk.
Ja som mala byt zverena otcovi a moj brat tete-maminej sestre, pretoze moja matka pracuje v zahranici. Moj otec dlznu sumu voci svojmu synovi uhradil, ale mne ako dcere moja matka nedala nic a po rozvode poprela tuto dohodu.
Chcela by som vas poprosit co by som mohla robit, aby som aj ja dostala podiel, nakolko som uz plnoleta. Vopred Vam velmi pekne dakujem za vasu odpoved s pozdravom
Gabriela
     
 •  
  Odpoveď vložená JUDr. Milan FICEK čas sobota, október 27 2012, 12:54 PM · Skryť · #1
  JUDr. Milan FICEK , advokát Bratislava
  Dobrý deň, v súvislosti s vyporiadaním bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode Vám ako ich dcére nevzniká zo zákona žiadny nárok. Pokiaľ ste uzatvorili dohodu (hoci aj ústnu), že Vám bude vyplatená suma 100 tisíc korún po predaji bytu, je možné tento právny vzťah považovať za zmluvu o budúcej darovacej zmluve s odkladacou podmienkou predaja bytu. V prípade, ak by Vám matka nechcela darovať túto sumu po predaji byty dobrovoľne, je tu možnosť obrátiť sa na súd. Na súde budete musieť však preukázať existenciu takejto dohody. Bude potrebné vec vyriešiť nahradením prejavu vôle, zákon tu však stanovuje 1 ročnú lehotu na podanie žaloby. Lehota by sa počítala vo Vašom prípade od predaja bytu.

  JUDr. Milan FICEK , advokát Bratislava
  Sídlo: Žilinská 14,
  Bratislava - Staré Mesto
  tel: 0908936306
  http://ficek.sk
  odpovedať
Tvoja odpoveď
Pre vkladanie príspevkov musíte byť prihlásený